А в БЮТі хто?

29.12.2009

У БЮТ не люблять, коли їм нагадують про кримінальне минуле окремих її членів. Тож порція критики, висловлена Віктором Ющенком під час поїздки на Хмельниччину, неабияк обурила саме БЮТівців із брудною репутацією. Так, зустрічаючись із громадськістю області у неділю, Президент укотре розкритикував пропорційну систему виборів до парламенту, коли завдяки місцям у партійних списках під купол ВР може потрапити чимало кримінальних елементів. Один Лозинський, який пройшов до ВР саме завдяки прохідному місцю у списку Блоку Тимошенко, чого вартий. Але глава держави нагадав і про багатьох інших випадкових осіб.

«Голосував хтось із вас за Ляшка, тричі судимого? — запитав Віктор Ющенко у хмельничан. — Депутат Олег Ляшко, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету, має багатий послужний список: три судові справи, одна «відсидка», конфіскація майна...» Крім того, за словами Президента, фігурантом кримінальних справ, у тому числі і як підозрюваний, був нардеп від БЮТ Андрій Портнов. «Головний напрям діяльності Портнова — збереження на посаді певної людини в суді для того, щоб привести результати виборів на користь Тимошенко», — заявив Президент. Також, за його словами, фігурантом кримінальних справ (зокрема, щодо знищення оперативної справи Могилевича) був і перший заступник керівника фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.

Учора нардеп від БЮТ Олег Ляшко заявив про намір позиватися з Президентом у суді з вимогою спростувати «недостовірну інформацію». Мовляв, заяви «про мої судимості є казками й абсолютною брехнею». Натомість на сайті «Громадянська прокуратура України» кожен бажаючий може ознайомитися з кримінальним минулим Ляшка, який, виявляється, був засуджений до шести років «колючки» за привласнення двох автівок і таки відсидів один рік в Ізяславській колонії №31, після чого звільнився за амністією.

Спростування вимагає Портнов, який стверджує, що ніколи не був обвинуваченим у кримінальних справах, але не говорить про статус підозрюваного.