«Коронні» номери

01.12.2009
«Коронні» номери

Тетяна Логуш з учасником фестивалю «Коронація слова» письменником Олексою Росичем.

Наступного, 2010 року, «Коронація слова» збирається з розмахом відзначити свій перший ювілей — десятиріччя проведення конкурсу серед молодих та досвідчених літераторів. А зачин дає вже тепер — започатковуючи однойменний фестиваль. Це буде місячник турів по Україні переможців «Коронації» різних років. Раніше вже відбувалися подібні мандри лауреатів, проте організаторів конкурсу не задовольняла їхня організація та інформаційний розголос. «Ми вирішили об’єднати під однією назвою розрізнені поїздки переможців «Коронації слова» по містах і містечках із відповідним інформаційним супроводом», — пояснює Микола Кравченко, член оргкомітету конкурсу. Фестиваль «Коронації» стартував 27 листопада в Одесі (за участі Максима Кідрука, який написав мандрівний роман «Мексиканські хроніки») й охопить близько 20 міст: Харків, Суми, Чернігів, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Черкаси, Умань, Житомир, Тернопіль, Львів, Ужгород, Рівне. До туру залучать як новачків, так і відомих авторів «Коронації». «Таким чином ми хочемо показати всі досягнення конкурсу, а також нагадати невідомим письменникам: беріть участь у конкурсі й отримаєте гроші та славу, — пояснює мотиви проведення фестивалю Микола Кравченко. — Вважаю, це популяризація хорошої масової літератури».

Цю фестивальну ініціативу в «Коронації» збираються підтримати і в наступні роки. А от акція «Гранд Коронація» відбудеться всього один раз. «У нас володарі перших премій не мали права більше брати участь у конкурсі. Але до ювілею ми придумали конкурс «Гранд Коронація», — розповідає Тетяна Логуш, натхненниця конкурсу «Коронація слова». — Це така «битва титанів», найкращі — серед найкращих». Тобто участь у «Гранд Коронації» можуть узяти всі 29 лауреатів попередніх років у номінаціях «Роман», «Сценарій», «П’єса». А це — і Марія Матіос, і Ірен Роздобудько, і Андрій Кокотюха, і Василь Шкляр, і ще з десяток добротних українських письменників.

В оргкомітеті конкурсу кажуть, що практично всі гранд–лауреати погодилися на участь у додатковому конкурсі. Вони, як і раніше, посилатимуть свої твори під вигаданими іменами, проте судитиме їх окреме журі. Також «короновані» письменники можуть надсилати по кілька робіт, і не до першого лютого, а до першого березня. Найкращий роман отримає премію у розмірі 30 тисяч гривень. Найкращий  кіносценарій — 20 тисяч гривень та спеціальний приз від режисера світового масштабу ( зараз ідуть переговори із Кшиштофом Зануссі, який, можливо, запустить той сценарій у виробництво). А найкращу п’єсу обіцяють поставити в одному з провідних театрів столиці.

Нагородження грандів і лауреатів звичайного конкурсу відбудеться 3 червня на урочистому ювілейному концерті.