Важкі здобутки

01.12.2009

Удачин і Шимечко на п’єдесталі з корейцем Аном. (Рейтер.)

Надії українських тренерів на «важкі» вагові категорії виправдалися. В останній день на чемпіонаті світу в корейському Гояні одразу двоє наших атлетів зійшли на підсумковий п’єдестал пошани.

29–річний Артем Удачин, за словами його тренера Віталія Шведова, підійшов до головного турніру року в відмінній формі. На щастя, й травми представника Донеччини, який на Олімпіаді–2008 показав четвертий результат, оминули стороною. Як виявилося, конкурувати зі срібним призером світового форуму 2006 року в категорії понад 105 кг спромігся лише кореєць Йонг Квон Ан.

Азіат зумів відіграти в поштовху відставання в два кілограми, яке українець мав після першого виду програми, ривка. У підсумку Удачин (200+245 кг) і Ан (198+247) набрали однакову суму — 445 кг, але перший рядок дістався корейцю, оскільки він значно легший за нашого співвітчизника — 142 проти 158 кг. Артем же зібрав урожай із трьох срібних відзнак.

«Велика» бронзова медаль дісталася молодій надії нашої важкої атлетики — чемпіону Європи–2009 Ігорю Шимечку. Львів’янин навіть узяв «малу» золоту нагороду за ривок (202 кг), але не зміг кинути виклик старшим опонентам у поштовху (225 кг), де він виявився лише п’ятим.

Трохи потішив тренерів у ваговій категорії до 94 кг Артем Іванов. Але після того, як 22–річний кримчанин показав другий результат у ривку (180 кг), його 13–те місце в поштовху стало справжнім розчаруванням. Тож володар «малого» «срібла» опинився лише на сьомій підсумковій позиції.

У жінок, нагадаємо, володаркою трьох бронзових медалей стала дебютантка Юлія Калина (категорія до 58 кг). За відсутності через травми лідерів жіночої команди Троценко, Коробки й Давидової виступ Юлії можна вважати непоганим.

Більшого чекали від срібного призера чемпіонату Європи Олексія Торохтія. Але в категорії до 105 кг 23–річний харків’янин не спромігся піднятися вище п’ятого місця.