Король, та не той

23.10.2009

Рауль і Пірло відзначилися і голами, і в силовій боротьбі. (Фото Рейтер.)

У якому б стані не перебували «Мілан» і «Реал», протистояння італійського й іспанського грандів викличе шалений інтерес. Позавчора на мадридському «Сантьяго Бернабеу» суперники виправдали сподівання вболівальників, видавши на–гора феєричну дуель із несподіваною кінцівкою. Напередодні згадували переважно про бразильця Кака, якому належало зіграти у формі «вершкових» перший матч проти своєї попередньої команди, що нині перебуває в кризі. У лавах італійців також був «колишній» — голландець Зеєдорф вигравав Кубок чемпіонів із «королівським клубом» ще у 1998–му. В очній сутичці зійшлися й найкращі бомбардири Ліги чемпіонів — Рауль та Індзагі.

Двобій вийшов супервидовищним — із несподіваною зміною перебігу гри, рекордним 68–м голом у турнірах УЄФА Рауля (він наздогнав Піпо), феноменальним дальнім ударом Андреа Пірло, кількома сутичками, жахливими «ляпами» воротарів Касільяса й Діди, а також бельгійського судді Франка де Блекера. Рефері зробив по одній «гольовій» помилці в кожен бік: у першому таймі не призначив очевидний 11–метровий у ворота гостей, а по перерві не зарахував їхній «чистий» гол.

Героєм же поєдинку став молодий бразильський форвард Пато, а «Мілан» укотре продемонстрував неймовірну здатність реалізовувати свої нагоди — з чотирьох ударів у площину воріт три перетворилися на голи. Утім поразка «Реала» практично не вплинула на його турнірні перспективи — навряд чи «Цюріх» чи «Марсель» завадять «монстрам» посісти перші дві сходинки.

Другий ігровий день цього туру відзначився трьома автоголами й аж п’ятьма червоними картками. Дві з них побачили перед собою в Бордо гравці «Баварії», через що програли чемпіону Франції й ускладнили собі завдання виходу до «плей–оф». Це при тому, що воротар мюнхенців Ганс–Йорген Бутт відбив аж два 11–метрові — від Гуркюффа й Жуссі. Українець Анатолій Тимощук провів за гостей повний матч і на 63–й хвилині отримав «гірчичник».

Ліга чемпіонів. Груповий етап. 3–й тур. Результати середи

Група А

«Бордо» (Франція) — «Баварія» (Німеччина) — 2:1 (Сьяні, 27; Планю, 40 — Сьяні, 6 (у свої ворота); вилучення: Мюллер, 30; ван Бюйтен, 88 (обидва — «Бав»)), «Ювентус» (Італія) —«Маккабі» (Х, Ізраїль) — 1:0 (К’єлліні, 47; вилучення: Дутра, 68 («М»)).

Турнірне становище: «Бордо» — 7, «Ювентус» — 5, «Баварія» — 4, «Маккабі» — 0.

Група В

ЦСКА (М, Росія) — «Манчестер юн.» (Англія) — 0:1 (Валенсія, 86), «Вольфсбург» (Німеччина) — «Бешикташ» (Туреччина) — 0:0 (вилучення: Графіте, 74 («В»)).

Турнірне становище: «МЮ» — 9, «Вольфсбург» — 4, ЦСКА — 3, «Бешикташ» — 1.

Група С

«Реал» (Іспанія) — «Мілан» (Італія) — 2:3 (Рауль, 19; Дренте, 76 — Пірло, 62; Пато, 66, 88), «Цюріх» (Швейцарія) — «Марсель» (Франція) — 0:1 (Хайнце, 69; вилучення: Боннар, 90+2 («М»)).

Турнірне становище: «Мілан», «Реал» — 6, «Марсель», «Цюріх» — 3.

Група D

«Порту» (Португалія) —

АПОЕЛ (Кіпр) — 2:1 (Халк, 33, 48 (пен.) — Перейра, 22 (у свої ворота)), «Челсі» (Англія) — «Атлетико» (Іспанія) — 4:0 (Калу, 41, 52; Лемпард, 69; Переа, 90+1 (у свої ворота)).

Турнірне становище: «Челсі» — 9, «Порту» — 6, АПОЕЛ, «Атлетико» — 1.