Паспорти зросли в ціні

15.10.2009
Паспорти зросли в ціні

Відтепер, якщо синя книжечка потрібна терміново, доведеться викласти 800—1250 гривень. (Фото з сайту www.passport–ua.org)

У понеділок в Україні подорожчали термінові закордонні паспорти. Як повідомили «УМ» в одному зі столичних представництв Міжрегіонального центру видачі паспортних документів, що на Саксаганського, 4, нові розцінки до них «спустили» через кризу і зростання вартості витратних матеріалів. Адже подорожчали лише послуги з виготовлення бланка паспорта, натомість державне мито залишилося на рівні 300 гривень, не змінилася ціна й решти послуг — внесення даних про дітей тощо. Нові ціни на бланки закордонних паспортів стосуються й усіх регіональних «паспортних столів» при відділеннях міліції.

«Міграційна служба була проти цього підвищення цін, — анонімно зазначили «УМ» у Держдепартаменті у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС. — Але ж ви розумієте, що таке рішення приймало не МВС, а уряд».

Отже, незмінною залишилася тільки ціна на нетермінову видачу закордонних паспортів (упродовж місяця) — 396 гривень (це вже з банківськими послугами). Щодо інших термінів оформлення та додаткових послуг ціни зросли в середньому на 150—300 гривень. Треба враховувати, що йдеться про вартість разом із послугами банку, а це близько 40—50 гривень у конкретному випадку.

Як пояснили «УМ» у Міжрегіональному центрі видачі паспортних документів, що у Бортничах, якщо раніше виготовлення нового закордонного паспорта за десять днів коштувало 715 гривень, то зараз — 862,08 коп. (з послугами банку доведеться викласти — 902,10). Натомість виготовлення документа за три дні обійдеться замість 900 гривень у 1205, 75 коп. (загалом — 1245 гривень). Ще близько 70 гривень (з послугами банку — 100 грн.) коштуватиме бажання зберегти старий закордонний паспорт після оформлення нового.

Паспортисти нагадують, що до нових зразків паспортів методом сканування вноситься винятково цифрове фото, тому просять відвідувачів дарма не витрачатися на глянцеві портрети — вас сфотографують безпосередньо у «паспортному столі».

 • «Термінатор» згадав усе

  Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

 • Кримінальний талант

  Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

 • Шанс для невинних

  Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

 • «Хорте», тримайся!

  Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>