Небританські традиції

01.10.2009

Вівторкові матчі другого туру Суперліги дали аргументи як прихильникам нової системи відбору до групового раунду, так і опонентам Платіні. Скажімо, перші очки в елітному турнірі взяли дебютанти — «Рубін» та «Уніря», причому обидва колективи були ближчими до перемоги, ніж їх імениті конкуренти. Натомість «Дебрецен» зазнав нищівної домашньої поразки від завсідника ЛЧ — «Ліона».

На святі першого матчу Ліги чемпіонів у румунському містечку Урзічень господарі дуже старалися виграти в «Штутгарта» й навіть володіли м’ячем 53 відсотки ігрового часу. У підсумку обоє молодих наставників — Дан Петреску й Маркус Бабель — залишилися незадоволені нічиєю. За гостей 64 хвилини відбігав колишній «шахтар» Чіпріан Маріка.

Лідером же групи G став володар Кубка УЄФА 2006 і 2007 років — «Севілья». На місці останнього єврокубкового тріумфу, в Глазго, іспанці позавчора за 24 хвилини другого тайму розгромили захисні редути «рейнджерів». Із шести ударів гостей у площину воріт чотири перетворилися на голи.

У квартеті Н на першій позиції очікувано розташувався «Арсенал». Хоча 38річний сивочолий воротар «Олімпіакоса» Антоніос Нікополідіс тривалий час творив дива, рятуючи грецьку команду, але проти двох пострілів упритул наприкінці зустрічі був безсилий. Особливо знущальницьким виглядав другий гол, коли росіянин Андрій Аршавін переправив «снаряд» у ворота п’яткою. Відтак греки програли всі свої дев’ять матчів в Англії з різницею м’ячів 129.

Наздогнати «Олімпіакос» міг чемпіон Голландії, але «АЗ» у доданий арбітром час змарнував перемогу в матчі з командою із Льєжа. Домашній дебют наставникові хлопців з Алкмара Рональду Куману зіпсував 19річний івуарієць Мусса Траоре.

Найцікавіший же поєдинок вівторка відбувся у Флоренції. Цього дня мала великий шанс перерватися одна з серій когось із суперників. Адже доти «Фіорентина» в усіх трьох домашніх дуелях з англійськими командами не пропускала м’ячів, вигравши два матчі й один завершивши «по нулях». Такою ж «сухістю» в Італії відзначався й «Ліверпуль» — за останні чотири візити до команд серії А «мерсісайдці» двічі перемогли, двічі зіграли 0:0 й також не дозволяли вражати свої ворота. Цього разу пощастило «фіалкам». Героєм двобою став 19річний чорногорський форвард Стеван Йоветич — спочатку він реалізував вихід сам на сам із Пепе Рейною, а потім вдало підставив ногу під «постріл» партнера. Що цікаво, на поле він вийшов лише через дискваліфікацію вилученого в першому турі Джилардіно. Українець Андрій Воронін, якого гості кинули рятувати ситуацію на 80й хвилині замість Кюйта, нічим особливим не відзначився. «Склалося таке враження, що ми просто стежили за грою зі сторони», — критично оцінив дії своїх підопічних Рафа Бенітес.

Ліга чемпіонів. Груповий етап.

2й тур. Результати вівторка

Група Е

«Фіорентина» (Італія) — «Ліверпуль» (Англія) — 2:0 (Йоветич, 28, 37), «Дебрецен» (Угорщина) — «Ліон» (Франція) — 0:4 (Чельстрем, 3; П’янич, 13; Гову, 24; Гоміс, 51).

Турнірне становище: «Ліон» — 6, «Фіорентина», «Ліверпуль» — 3, «Дебрецен» — 0.

Група G

«Рейнджерс» (Шотландія) — «Севілья» (Іспанія) — 1:4 (Ново, 88 — Конко, 50; Адріано, 64; Л. Фабіано, 72; Кануте, 74), «Уніря» (Румунія) — «Штутгарт» (Німеччина) — 1:1 (Варга, 48 — Таши, 5).

Турнірне становище: «Севілья» — 6, «Штутгарт» — 2, «Уніря», «Рейнджерс» — 1.

Група Н

«Арсенал» (Англія) — «Олімпіакос» (Греція) — 2:0 (ван Персі, 78; Аршавін, 86), «АЗ» (Голландія) — «Стандард» (Бельгія) — 1:1 (ЕльХамдауї, 48 — Траоре, 90+1).

Турнірне становище: «Арсенал» — 6, «Олімпіакос» — 3, «Стандард», «АЗ» — 1.