ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА

04.08.2009

Німеччина

Кубок. 1–й раунд. Найцікавіші матчі. «Некарельц» — «Баварія» — 1:3 (Тром, 80 — Гомес, 51, 57 (пен.); Хаміт Алтінтоп, 82; вилучення: Фікерт, 73 («Н»); Тимощук не грав), «Вехен» — «Вольфсбург» — 1:4 (Бол, 62 — Графіте, 25; Місімович, 41, 56; Джеко, 51), «Бабельсберг» — «Байєр» — 0:1, «Зонненгоф» — «Штутгарт» — 1:4, «Вейден» — «Боруссія» (Д) — 1:3, «Германія» — «Шальке» — 0:4, «Юніон» — «Вердер» — 0:5.

Росія

Лише в п’ятому поєдинку під керівництвом Юрія Сьоміна «Локомотив» спромігся здобути перемогу. Символічно, що клуб «Російської залізниці» відсвяткував успіх у двобої з «Ростовом» саме в День залізничника.

Голом у ворота «Сатурна» відзначив свій дебют у складі «Зеніта» Сергій Корніленко. Білоруса, який свого часу виступав за «Дніпро», придбали у «Томі» (та була змушена попрощатися із забивним форвардом через скрутну фінансову ситуацію). Щоправда, пітерці знову не виграли — у цьому сезоні в дев’яти матчах на полях суперника вони перемогли лише одного разу.

Натомість форвард «Зеніта» й збірної Росії Павло Погребняк підписав трирічний контракт із німецьким «Штутгартом». За словами наставника «швабів» Маркуса Бабеля, росіянин має замінити найкращого бомбардира команди Маріо Гомеса, якого влітку відпустили до «Баварії».

Здолавши «Терек» у Грозному, «Москва», перервала шестиматчеву безпрограшну серію підопічних В’ячеслава Грозного.

«Кубань» Сергія Овчинникова після розгромної поразки від столичного «Спартака» продовжила серію без перемог до шести матчів і сповзла до підвалин турнірної таблиці.

Прем’єр–ліга. 16–й тур. «Локомотив» — «Ростов» — 2:0 (Білялетдінов, 41; Сичов, 87), «Спартак» (М) — «Кубань» — 4:0 (Тлісов, 21 (у свої ворота); Веллітон, 53, 60; Бистров, 88), «Сатурн» — «Зеніт» — 2:2 (Кириченко, 15 (пен.); Нахушев, 85 — Корниленко, 27; Широков, 54; вилучення: Кузьмічов, 83 («С»)), «Рубін» — «Спартак» (Нч) — 2:0, «Хімки» — «Динамо» — 0:2, «Терек» — «Москва» — 1:2, «Том» — ЦСКА — 2:3, «Амкар» — «Крилья совєтов» — 2:0.

Лідери: «Рубін» — 31, «Спартак» (М), «Моск­ва» — 30, ЦСКА, «Динамо» — 27, «Зеніт» — 24...

Бомбардир: Веллітон («Спартак») — 10.

Контрольні матчі

«Лос–Анджелес гелексі» — «Барселона» — 1:2 (Бекхем, 45 — Педро, 11; Жеффрен, 67), «Арсенал» — «Атлетико» — 2:1 (Аршавін, 86, 89 — Пачеко, 87), «Еспаньйол» — «Ліверпуль» — 3:0 (Воронін грав із 69–ї хвилини), «Бордо» — «Вільяреал» — 2:0, «Рідінг» — «Челсі» (Шевченко грав до 58–ї хвилини) — 2:2.

Кубок миру. Півфінали. «Порту» — «Астон Вілла» — 1:2, «Ювентус» — «Реал» — 2:1.

Фінал. «Астон Вілла» — «Ювентус» — 0:0 (пен. — 4:3).