Лауреати з «корочками»

Лауреати з «корочками»

У понеділок у Національній опері України Президент вручатиме Національні премії імені Т. Шевченка в галузі літератури, мистецтва, публіцистики і журналістики. Шевчен­ківський комітет, який засідав наприкінці лютого, визначив п’ятьох лауреатів із десяти можливих за статутом. За інформацією «УМ», особливих суперечок чи скандалів на засіданні не трапилося: лауреати набирали по 20–21 голосу. Це при тому, що були присутні 21 член комітету — всі, крім Олега Скрипки і Романа Віктюка. До речі, Роман Григорович не з’явився на жодному зібранні Шевченківського комітету.

Монументальний посол України

Монументальний посол України

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Більш як у 30 зарубіжних дер­жавах встановлено пам’ятники геніальному українському поетові. Більшість із них зведено коштом місцевих українських громад, решту подарувала Україна.

Двічі шевченківський

Двічі шевченківський

До мого героя довелося добиратись довго. Спершу сотню кілометрів автобусом до віддаленого району, потім ще добрих півгодини — ґрунтівкою мало не на окраїну села. Від весняної багнюки рятував ранковий морозець, і я з острахом уявляв, як вибиратимусь назад пополудні, коли вулиці заллє талою водою.
Тоді ж подумалось, що саме таким бездоріжжям до Віктора Наконечного добирається багато людей (за його власними словами, щороку до двох тисяч осіб). Сюди їдуть митці, колекціонери, дипломати, а його твори, крім престижних вітчизняних зібрань, прикрашають колекції в 15 країнах світу.

Всі статті рубрики