ХРОНІКА

18.02.2009

Фехтування

Одразу двоє українців стали призерами турніру серії «Гран прі» в столиці Росії — «Московська шабля». Ольга Харлан із Миколаєва виграла жіночі змагання, здолавши у фіналі чемпіонку Європи росіянку Софію Велікую з рахунком уколів 15:10. Саме Велікій поступилася у чвертьфіналі ще одна наша олімпійська чемпіонка — Олена Хомрова.

Учора ввечері українки змагалися у фіналі командної першості. За крок до цього, на етапі півфіналу, наші дівчата ледь не поступилися збірній Китаю, однак за рахунку 34:40 Харлан зробила 11 уколів поспіль (повтор вирішальної сутички в Пекіні–2008!).

У чоловічій частині турніру Олег Штурбабін із Нетішина, що на Хмельниччині, програв у півфіналі італійцеві Пасторе Джанп’єро (7:15) й отримав бронзову нагороду.

Теніс

У першому колі турніру серії WTA в Дубаї (ОАЕ, хард, призові — 2 млн. дол.) українка Олена Бондаренко перемогла білоруску Ольгу Говорцову (6:4, 6:3), а от її сестра Катерина поступилася француженці Вірджинії Раззано (5:7, 2:6).

У стартовому матчі парного розряду сестри Бондаренко здолали китайський дует Янь/Жен (6–й номер посіву) — 6:3, 4:6, 11:9.

Баскетбол

УБЛ. Кубок. Чоловіки. 1/8 фіналу. «Кривбас–баскет» — «Політехніка» — 85:85, 75:78; «Дніпро» — «Ферро» — 83:80, 80:79; «Говерла» — КПУ — 135:72, 97:80; «Черкаські мавпи» — «Грифони» — 91:69, 88:54; «Азот» — «Полтава–баскет» — 142:38, 114:53; «Будівельник» — «Сарни» — 108:59, 103:49; «Одеса» — ДУЕП — 122:84, 90:97; КДПУ — «Севастополь» — 96:59, 88:72.

Цього тижня команди проведуть чвертьфінальні кубкові дуелі. У неділю, 22 лютого, в Черкасах відбудеться також перший «матч усіх зірок» УБЛ.

Хокей

НХЛ. «Айлендерз» — «Піттсбург» — 3:2 Б (Федотенко «П» — 17.34, 1 кидок, «–1»).

Студентський спорт

Сьогодні в китайському місті Харбін відкривається XXIV Всесвітня зимова універсіада, яка триватиме до 28 лютого. До складу української команди ввійшов 71 спортсмен, віком від 17 до 28 років. Українці змагатимуться в 10 видах спорту з 12, що складають програму Універсіади.

Водне поло

Європейська федерація водних видів спорту довірила Україні провести відбірковий турнір чемпіонату Європи серед молодіжних команд (U–20). Змагання відбудуться в Дніпродзержинську в басейні «Мікомп» 1–3 травня. Суперниками українців у боротьбі за дві путівки до фінальної частини Євро, яке 20–27 вересня прийматиме Греція, будуть збірні Словаччини, Македонії й Румунії.