«Беркут» повертається на летовище

11.02.2009
«Беркут» повертається на летовище

Невдовзі міліції «Борисполя» допомагатиме «Беркут». (Фото автора.)

Бориспільська рота

Обласна міліція Київщини продовжує підготовку до Євро—2012. Як повідомив «УМ» співробітник прес–служби обласної міліції Юрій Павелко, головне завдання міліції під час проведення майбутнього чемпіонату — забезпечити максимальну безпеку вболівальникам, що будуть прибувати до України. Тому одними з об’єктів посиленої уваги є саме аеропорти, в яких за чотири роки буде найлюдніше.

Нещодавно на одній із нарад у Борисполі заступник начальника Департаменту громадської безпеки МВС Іван Прошковський та громадський помічник міністра внутрішніх справ у Київській області Михайло Терпеливець дійшли згоди в тому, що до міжнародного аеропорту «Бориспіль» потрібно повернути бійців «Беркута». Мовляв, присутність в аеропорту спецзагону міліції може посилити в терміналах порядок та якість безпеки.

У результаті на базі батальйону міліції швидкого реагування Київщини вирішено створити спеціальну роту, яка «працюватиме» виключно в аеропорту. Бориспільські «беркутівці» відрізнятимуться від своїх колег не лише місцем та умовами несення служби, а й формою — обмундирування бійців спецпідрозділу їхні командири обіцяють зробити легшим, зручнішим та комфортнішим. Вибирати є з чого: науково–дослідний інститут Департаменту ресурсного забезпечення МВС уже запропонував цілу низку зразків форми та амуніції. Мовляв, перевірити її на собі до чемпіонату й підкорегувати — часу достатньо. Але не формою єдиною. Бійці майбутнього бориспільського «Беркута» вже проводять специфічні тренувальні операції захоплення злочинців під умовною наз­вою «Сирена», де відтворюють максимально реальні умови перехоплення автомобіля, постріли з автоматів та оперативні й злагоджені дії групи.

Ти «ультрас» чи фанат?

Минулого тижня в Україні з робочим візитом перебувала делегація експертів ЄС із питань діяльності Національних футбольних інформаційних пунктів. Спілкуючись із ними, представники МВС пообіцяли вже цього року нарешті створити інформаційні пункти для обміну інформацією з країнами Євросоюзу щодо футбольних уболівальників. Така мережа інформаційних пунктів створена по всій Європі і дозволяє швидкий обмін інформацією про пересування вболівальників на міжнародному рівні. Подібні пункти є звичними для нашого партнера по Євро—2012 — Польщі, у чому автор пересвідчився восени 2008 року під час відрядження до Жешува і Кракова в рамках проекту «Партнерство заради миру». Вже за кілька місяців у Польщі очікують на новий закон «Про безпеку масових заходів», де футбольні матчі трактуватимуться окремо від мітингів та концертів.

В України все ще попереду. За словами начальника Департаменту громадської безпеки МВС Володимира Маєвського, наразі у відомстві активно триває робота з формування бази даних осіб, схильних до протиправних проявів під час проведення футбольних матчів (польська поліція користується такими базами даних уже два роки й поставила на облік майже 90% уболівальників. — Ред.). У свої списки «неблагонадійних» фанатів футболу вітчизняне МВС заносить переважно скінхедів та футбольних хуліганів. Але є проблема: наразі в українському законодавстві відсутнє визначення категорій «фанат», «ультрас», «скінхед», «расист».

«Нам цікаво, як у Євросоюзі ведеться профілактична робота, щоб ми могли впровадити у повсякденну діяльність роботу національних пунктів у випадках проведення чемпіонатів, а також міжнародних матчів, — каже генерал–майор міліції Маєвський. — Особливу увагу приділяємо фан–клубам прем’єр–ліги, які є численними і найчастіше виїжджають на футбольні матчі».

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>