Біологічна бомба б'є по дітях

Біологічна бомба б'є по дітях

Статистика свiдчить, що жертвами палички Коха у райцентрі Вільнянськ, що на Запоріжжі, стають усе більше людей. Якщо в Україні на сто тисяч населення — в середньому 70 випадків захворювання на туберкульоз, то у Вільнянському районі — 107,3! Вражають медиків також високий показник смертності та його динаміка. Якщо в 2002 році від підступних бацил загинули майже 12 відсотків хворих, то в 2003 році — вже удвічі більше — майже 24 відсотки. Недавні результати обстеження дітей лише додали лікарям занепокоєння: у шестисот школярів і дошкільнят виявлено паличку Коха. А реакція Манту виявилася позитивною у понад половини обстежених дітей.

І сказав Сашко: «Я мо-ло-дець!». Не заїкаючись

І сказав Сашко: «Я мо-ло-дець!». Не заїкаючись

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Зазвичай лікування починається з консультації лікаря. Потім він, відповідно до хвороби, призначає заходи для боротьби з нею. Анатолій Пилипович Артемчук спілкування з пацієнтами розпочинає з, так би мовити, зовнішнього огляду. Згодом, у визначений день, збирає їх (це здебільшого діти молодшого й старшого шкільного віку).
Кожний сеанс — це цікава вистава, де актори — діти. А він — Анатолій Пилипович Артемчук — людина, котра знає, як з підопічного виплекати талановиту особистість. Він схожий на Дідуся Мороза, що приніс у своїй торбинці найцінніший з усіх подарунків — здоров'я.

Як «насолити» цукровому діабету

Як «насолити» цукровому діабету

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Щорічно від діабету та пов'язаних з ним ускладнень у світі помирає чотири мільйони людей. Несприятлива ситуація з цим захворюванням і в нашій країні. За інформацією головного ендокринолога Міністерства охорони здоров'я професора Миколи Тронька, офіційно в Україні зареєстровано мільйон хворих, серед них 123 тисячі страждають від діабету першого типу і є інсулінозалежними. Але й ці цифри, на думку професора, який є директором Інституту ендокринології та обміну речовин імені Валерія Комісаренка, не досить об'єктивно характеризують ситуацію, бо діабетиків не завжди виявляють. Широкомасштабні епідеміологічні дослідження, проведені співробітниками інституту та інших наукових центрів, свідчать, що на кожний зареєстрований випадок цукрового діабету припадає 2—2,5 незареєстрованих.
Виходячи з цього, можна казати, що реально в Україні близько двох мільйонів таких хворих. Причому всі хворі на діабет, які не потребують інсулінових ін'єкцій, з часом стають інсулінозалежними. Чому так? Про це ми вирішили розпитати у Галини Михальчишин, кандидата медичних наук, завідуючої діабетологічним відділенням Київської міської клінічної ендокринологічної лікарні, яка є базою кафедри ендокринології Національного медичного університету.

Всі статті рубрики