Готуючись і приглядаючись

25.10.2008

Андрій Воронін не допоміг «Герті» у двобої з «Бенфікою». (Фото Рейтер.)

Маленькі розборки у великій Європі

На всі три ігрові дні розтягнулося українсько–португальське протистояння в єврокубках. Якщо в Лізі чемпіонів із «Порту» й «Спортингом» билися наші клуби — відповідно, «Динамо» й «Шахтар», то позавчора честь прапора в Кубку УЄФА проти піренейців захищав форвард національної збірної Андрій Воронін. Українські гранди обмінялися з суперниками мінімальними перемогами, а берлінська «Герта», за яку виступає одесит, розійшлася миром із «Бенфікою».

Воронін навряд чи може занести собі до активу матч проти четвертої команди попереднього чемпіонату Португалії. Нападник провів на полі 90 хвилин, але запам’ятався лише негативом: мало рухався, віддавав неточні передачі, змарнував дві чудові голеві можливості. У першому таймі Андрій, вийшовши сам на сам із голкіпером Кімом, влучив йому в ногу, а по перерві поцілив з «убійної» позиції лише в сітку із зовнішнього боку. Відігратися ж німецький клуб зміг завдяки красивому крученому удару серба Марко Пантелича, котрий вийшов на заміну.

У матчу на «Олімпіаштадіоні» для нас був ще один підтекст: «Герта» й «Бенфіка» виступають в одній групі з харківським «Металістом». І поки суперники викладалися на полі, тренери українського клубу уважно за ними стежили. Особливо за «Гертою», яка завітає до Слобожанщини на наступний двобій 6 листопада.

В іншій зустрічі квінтету В «Галатасарай» у принциповому двобою проти не надто дружніх греків зламав у Стамбулі спротив «Олімпіакоса». Єдиний гол — на рахунку австралійського нападника Гаррі К’юелла, який перебрався до Туреччини з «Ліверпуля». Слід відзначити, що чемпіон Греції грав без семи травмованих футболістів основного складу.

Рекорд Індзагі

Четвергового вечора на полях Європи грав ще один українець. Капітан національної команди Андрій Шевченко в голландському Херенвені вийшов у стартовому складі «Мілана» в парі з давнім партнером — Філіппо Індзагі. Тренер Карло Анчелотті замінив обох на 72–й хвилині, коли гра вже була зроблена. «Россо–нері» громили «Херенвен» з рахунком 3:0, причому останній м’яч трьома хвилинами раніше забив супер–Піппо. Цей гол став для Індзагі 64–м у єврокубках, що дозволило йому очолити список бомбардирів клубних турнірів. На один м’яч менше має в активі іспанець Рауль.

«Сухими» побиттями відзначилися фаворити групи Н — ЦСКА і «Нансі». Три очки москвичам забезпечив дубль 18–річного таланта, новоспеченого гравця збірної Росії Алана Дзагоєва. Виграш армійців у «Депортиво» став першою перемогою російської команди над іспанською з великим рахунком.

Провально виступили на виїзді англійські клуби. Аутсайдер прем’єр–ліги «Тоттенхем» не зміг нічого протиставити господарям в італійському Удіне. А «Портсмут» знову програв у Португалії. Після минулої поразки в основний час «Віторії » команда Гаррі Реднаппа відігралася в екстра–таймі, тепер же британський середняк був розбитий у Бразі.

У 16 матчах судді зафіксували три автоголи. Щоправда, жоден із них не став вирішальним.

Кубок УЄФА. Груповий раунд. 1–й тур

Група А. «Шальке» (Німеччина) — «ПСЖ» (Франція) — 3:1 (Маб’яла, 12 (у свої ворота); Кураньї, 39; Халіл Алтинтоп, 70 — Шантом, 90), «Твенте» (Голландія) — «Расинг» (Іспанія) — 1:0 (Деннебом, 7). Не грав «Манчестер Сіті» (Англія).

Група В. «Галатасарай» (Туреччина) — «Олімпіакос» (Греція) — 1:0 (К’юелл, 25), «Герта» (Німеччина) — «Бенфіка» (Португалія) — 1:1 (Пантелич, 74 — Ді Марія, 51). Не грав «Металіст» (Україна).

Група С. «Севілья» (Іспанія) — «Штутгарт» (Німеччина) — 2:0 (Ромарик, 15; Ренато, 16), «Партизан» (Сербія) — «Сампдорія» (Італія) — 1:2 (Л. Діарра, 34 — Бонаццолі, 20; Дессена, 55). Не грав «Стандард» (Бельгія).

Група D. «Динамо» (Зг, Хорватія) — «Неймеген» (Голландія) — 3:2 (Манджукич, 3; Балабан, 81; Врдоляк, 84 — Карлос, 24 (у свої ворота); Янсен, 78), «Удінезе» (Італія) — «Тоттенхем» (Англія) — 2:0 (Ді Натале, 24 (пен.); Пепе, 86; вилучення: О’Хара, 57 («Т»)). Не грав «Спартак» (М, Росія).

Група Е. «Херенвен» (Голландія) — «Мілан» (Італія) — 1:3 (Праньїч, 86 (пен.) — Йонг, 19 (у свої ворота); Гаттузо, 23; Індзагі, 69), «Брага» (Португалія) — «Портсмут» (Англія) — 3:0 (Агіар, 8; Рентеріа, 46; Алан, 87). Не грав «Вольфсбург» (Німеччина).

Група F. «Жиліна» (Словаччина) — «Гамбург» (Німеччина) — 1:2 (Рільке, 69 — Петрич, 15; Олич, 45+2), «Астон Вілла» (Англія) — «Аякс» (Голландія) — 2:1 (Лаурсен, 8; Беррі, 45 — Вермален, 22). Не грала «Славія» (Чехія).

Група G. «Копенгаген» (Данія) — «Сент–Етьєн» (Франція) — 1:3 (Сантін, 59 (пен.) — Гоміс, 2; Перрен, 37; Пайє, 65), «Русенборг» (Норвегія) — «Брюгге» (Бельгія) — 0:0. Не грала «Валенсія» (Іспанія).

Група Н. ЦСКА (М, Росія) — «Депортиво» (Іспанія) — 3:0 (Дзагоєв, 9, 12; Лав, 61), «Нансі» (Франція) — «Фейєноорд» (Голландія) — 3:0 (Зерка, 48; Фере, 53; Елдер, 84). Не грав «Лех» (Польща).