І два контрольні постріли...

07.10.2008

Після трагедії в домашній грі проти «Барселони» уболівальники «гірників» та керівництво клубу просто не зрозуміли б чергової невдачі. Тому команда Мірчі Луческу хотіла перемогти в Одесі будь–що. І нарешті досягла мети, вигравши у прем’єр–лізі вперше після 9 серпня.

Особливо натхненно виглядав на полі форвард гостей Олександр Гладкий, за яким постійно не встигали захисники «Чорноморця». На 22–й хвилині гри захисники зупинили донеччанина тільки ціною порушення правил у воротарському майданчику. Пенальті взявся виконувати Фернандіньйо, та воротар «моряків» Євген Ширяєв відбив і удар бразильця, і добивання Срни.

Націленість Гладкого на ворота таки вилилася у гол: всього за кілька хвилин після цього епізоду Сашко вчасно відгукнувся на передачу Даріо Срни з правого флангу й буквально заніс м’яча за лінію. Надалі деякі гольові нагоди мали обидві команди, але більше пощастило грацям у білій формі. Уже на компенсованих хвилинах, коли почалася злива, Луїс Адріано двічі «розписався» у воротах Ширяєва. Перемога з великим рахунком дозволила чемпіонам піднятися в турнірній таблиці лише на один рядок. Надолужити втрачене в попередніх турах їм буде важко. Недарма ж Луческу в інтерв’ю румунській пресі сказав, що під час зимової перерви неодмінно залишить «Шахтар».

Свої перемоги здобули й лідери чемпіонату. Якщо донецький «Металург» почав забивати маріупольцям одразу з перших хвилин, то динамівці в Сумах «розпечатали» ворота «Харкова» тільки в другому таймі. Вперше у грі за київський клуб відзначився хорват Огнен Вукоєвич, який почав розгром господарів ударом головою. Довести гру до перемоги було справою техніки.

Під кінець матчу трапилася доволі цікава подія: арбітр Годулян вилучив нападника «Харкова» Батисту за лайку на свою адресу. Цікаво, якою мовою висловлював свої емоції постраждалий? Пригадується, виступаючи за «Карпати», він досить непогано вивчив українську.

Харківський «Металіст», який отримав усього два дні на відпочинок після тріумфальної гри з «Бешикташем», у неділю провів зустріч у Запоріжжі. У матчі, який обслуговував відомий словацький арбітр Любош Міхел, єдиний гол у красивому падінні забив «металург» Годін. Олексій зізнався, що в його кар’єрі це перший м’яч, забитий головою.

«Гра видалася бойовою. Відчу­валось, що мої футболісти були дещо втомлені. Забагато емоцій у нас забрали турки. Але до гравців ніяких претензій я не маю», — сказав після цього наставник гостей Мирон Маркевич. У тренера слобожанців можуть бути питання хіба до керівництва прем’єр–ліги, яке не перенесло зустріч на пізнішу дату, як це було у випадку єврокубкових виступів «Дніпра». Після позавчорашньої поразки відставання «Металіста» від лідерів обраховується вже сімома очками.

А почався тур на найменшій арені прем’єр–ліги: «бездомний» київський «Арсенал» провів черговий домашній матч на стадіоні імені Банникова. Хоч арена і не відповідає всім вимогам ліги, ПЛ таки дала «канонірам» дозвіл зіграти саме на верхньому полі НСК «Олімпійський». До честі «Дніпра», який був опонентом киян, його керівництво з розумінням поставилося до проблем «Арсеналу». Долю цього поєдинку вирішив досить суперечливий гол: після удару Руслана Ротаня м’яч із порожніх воріт виніс гравець господарів Хомин, після чого шкіряну сферу довів у сітку Денисов. Арбітрові Геренді здалося, що взяття воріт було перед тим, тож саме на Ротаня записали 10–тисячний гол чемпіонатів України.

«Кривбас» — «Львів» — 2:0

Голи: Бюлюкбаші, 51 (пен.); Гальчук, 58 (у свої ворота)

16. «Львів» 10 1 2 7 3–12 5

Бомбардири: Коельйо («Металіст»), Фернандеш («Металург» (Д), Джихані («Зоря») — по 5.

* * *

Перша ліга. 12–й тур. «Нафтовик» — «Енергетик» — 3:1 (Каракевич, 10, 83; Зайчук, 37 — Баришніков, 42 (у свої ворота)), «Княжа» — «Геліос» — 1:1 (Корольков, 68 — Вітер, 15 (пен.)), «Десна» — «Волинь» — 0:1 (Биканов, 34), «Ігросервіс» — «Сталь» — 1:1 (Колесник, 16 — Міщенко, 90), «Закарпаття» — «Дністер» — 4:1 (Ярош, 9, 45; Невуче, 53; Микуляк, 81 — Батальський, 78), «Динамо–2» — «Олександрія» — 1:1 (Гармаш, 39 — Пономар, 64), «Прикарпаття» — «Севастополь» — 2:6 (Худоб’як, 32; Канюк, 55 — Шевчук, 18, 37, 65; Шахов, 29; Кива, 61; Култишев, 77; вилучення: Корнутяк, 74 («П»)), «Комунальник» — «Фенікс» — 0:2 (Голенков, 11; Прокопченко, 23), «Оболонь» — «Кримтеплиця» — 2:1 (Онисько, 14; Куценко, 87 — Войнаровський, 90).

Лідери: «Севастополь» — 28, «Оболонь», «Закарпаття» — 26, , «Волинь» — 21, «Ігросервіс» — 20, «Олександрія» — 18...

Бомбардири: Бобаль («Ігросервіс»), Онисько («Оболонь») — 9.