Торгувати не можна відкласти

Торгувати не можна відкласти

Поживши два роки за новим Земельним кодексом і зафіксувавши купу законодавчих недоречностей, у Державному комітеті земельних ресурсів вирішили, що час кодекс змінювати не спорадичними уточненнями і поправками, а шліфувати капітально. Робоча версія удосконалення основного земельного закону була готова вже напередодні Нового року. Зараз проект змін, який стосується 110 статей, а також Прикінцевих і Перехідних положень, перебуває на узгодженні в Кабінеті Міністрів. Їх схвалення у Верховній Раді стане черговим кроком у земельній реформі й наблизить уряд до головної мети цього року — початку продажу земель сільськогосподарського призначення, який, за чинним законодавством, стартує з 1 січня 2005 року.

Пільги будуть. «Крупнячкам»

Пільги будуть. «Крупнячкам»

Кабінет Міністрів затвердив порядок виділення компенсаційних селянам під банківські кредити. Тепер отримати гроші буде не так легко, як торік. Зокрема, на бюджетну підтримку можуть розраховувати тільки ті господарства, які залучили короткострокові кредити не вище ніж під 19 відсотків річних, а довгострокові — не вище ніж під 18 відсотків. Так сказано в урядовій постанові від 18 лютого «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2004 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення короткострокових і довгострокових кредитів». Водночас торік середня ставка на аграрні кредити становила 21 відсоток і навряд чи банкіри суттєво знижуватимуть її після минулого неврожайного року. Якщо ж ви позичаєте гроші у кредитних спілок, сказано в постанові уряду, відсоткова ставка не повинна перевищувати 25 відсотків.

Сирець плюс буряки

Сирець плюс буряки

Більше сотні колишніх працівників Черкаського цукрового заводу, де згорнули виробництво ще чотири роки тому, нещодавно були приємно здивовані викликом на колишню роботу. Виявляється, їхній досвід та знання знадобилися для відновлення діяльності цього колись відомого й знаного підприємства. До кінця лютого кількість робітників на цукрозаводі планують збільшити ще на 150—200 осіб. Це будуть фахівці контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, електрики високих розрядів, машиністи котлів та турбін. При цьому їхні заробітки сягатимуть 650—800 гривень.

Всі статті рубрики