І вдома — погроми

25.09.2008

Великий хокей повернувся до України. Єдиний вітчизняний професійний клуб, який зараз виступає у вищій лізі Росії, після серії виїзних перемог нарешті провів першу зустріч на своєму майданчику. На льоду броварської арени «Термінал» кияни приймали «Кристал» з Електросталі, котрий нинішню першість почав із двох перемог та стількох же поразок. Підмосковна команда є доволі зручним суперником для «соколів»: саме електростальців підопічні Олександра Сеуканда обіграли з найбільшим для минулого сезону рахунком — 10:1.

Перший період позавчорашнього поєдинку породив надії на повторення того розгрому. Вже на першій хвилині Віталій Люткевич, який у міжсезоння повернувся до України з мінського «Кераміна», сильним кидком від синьої лінії примусив капітулювати молодого голкіпера гостей Дмитра Шикіна. Але росіяни відігралися вже через чотири хвилини, коли Денис Осипов відзначився в більшості. Хокеїсти «Кристала» ще святкували цей успіх, коли найкращий бомбардир «Сокола» у новому сезоні Вадим Аверкін (чотири шайби в п’яти іграх) удруге пробив 19–річного воротаря гостей. Але арбітр із Москви не зарахував це взяття воріт. Однак ще через дві хвилини суддя без вагань вказав на центр майданчика — п’ятірка киян, граючи проти трьох електростальців, впевнено реалізувала чисельну більшість; відзначився Дмитро Толкунов. Взагалі в цій зустрічі команди з завидною майстерністю розігрували «зайвого» — в таких умовах суперники закинули аж шість шайб. Наприкінці першого періоду гостей покарав за фол наш захисник Андрій Срюбко.

За рахунку 3:1 російський наставник вирішив замінити голкіпера. Олег Назаренко діяв трохи вдаліше від Шикіна, але «сухими» свої ворота не втримав.

На початку другого періоду суперники обмінялися голами (у киян відзначився Дмитро Цируль, і рефері довго переглядав повтор цієї ситуації, перш ніж зарахувати шайбу). А потім Юрій Дяченко майстерно підставив ключку під кидок партнера.

Усі питання про переможця зняв Олександр Матвійчук, який закинув шосту шайбу своєї команди на початку третього періоду. До честі хокеїстів із Підмосков’я, вони не здалися й далі штурмували ворота Ігоря Карпенка. Ветеранові «Сокола» навіть довелося понервувати. Особливо це відчувалося в середині заключної 20–хвилинки, коли суддя щедро роздавав українцям малі штрафи. Воротар збірної України схибив одного разу, але це не завадило нашій команді святкувати перемогу в першому домашньому матчі — 6:3.

Повторна зустріч відбулася в Броварах вчора ввечері.

Відкрита першість Росії. Вища ліга. Дивізіон «Захід». «Сокіл» — «Кристал» (Е) — 6:3 (3:1, 2:1, 1:1; Люткевич, 1; Толкунов, 8 (більш.); Срюбко, 12 (більш.); Шафаренко, 29 (більш.); Дяченко, 31 Матвійчук, 42 (більш.) — Мінаков, 5 (більш.); Єлагін, 25 (більш.); Бондарєв, 45), «Димитров» — МХК «Крилья совєтов» — 7:4, «Аріада–Акпарс» — «Дизель» — 6:1, «Крилья совєтов» — «Липецьк» — 2:1, «Капітан» — «Рись» — 5:3, «Бєлгород» — ВМФ — 6:2, «Титан» — «Рязань» — 2:3.

Лідери після п’яти матчів: «Димитров» — 15, «Сокіл» — 14, «Рись» — 7, МХК «КС», «Капітан», «Бєлгород» — 6 (3 матчі), «Кристал» (Е), «КС» — 6...