Різні здобутки українців

20.09.2008

Андрій Шевченко в матчі з «Цюрихом» був визнаний найкращим гравцем. (Фото Рейтер.)

Андрій Шевченко знову вийшов у стартовому складі «Мілана» й знову не забив. У першому основному колі Кубка УЄФА його «Мілан» без проблем переміг швейцарський «Цюрих», а форвард збірної України взяв участь в організації двох голів. Зокрема, на 45–й хвилині Шева вирвався віч–на–віч із воротарем гостей Леоні, влучив у нього, а першим на добиванні був чех Марек Янкуловськи. Андрієві й надалі не щастило на вістрі атаки, до того ж він рідко знаходив порозуміння з іншим форвардом – бразильцем Пато. Нашого співвітчизника замінили на 75–й хвилині на Роналдіньйо, а після матчу визнали найкращим гравцем.

Не так успішно ідуть справи в українського тренера Олега Блохіна. Після вдалого проходження варшавської «Легії» «Москва» на домашньому стадіоні імені Едуарда Стрельцова поступилася далеко не найсильнішому суперникові — «Копенгагена». Переможний гол данці організували вже на доданих хвилинах. Гравці московського клубу зізналися, що після цієї невдалої гри їм добряче перепало на горіхи від свого імпульсивного наставника.

А ось кому гріх скаржитися на Данію, то це московському «Спартаку». «Народна команда Росії» вийшла на гру з новим головним тренером — Мікаелем Лаудрупом, який колись починав у «Копенгагені» свою кар’єру. Під його керівництвом «червоно–білі» важко, але таки переграли в Остраві чеський «Банік».

Добряче «пофестивалили» в Базелі «Беллінцона» та «Галатасарай», які забили на двох аж сім м’ячів. Швейцарські кривдники «Дніпра» двічі вели в рахунку, на передостанній хвилині матчу навіть змогли його зрівняти, проте випустили перемогу на доданих хвилинах – 3:4.

Поміж інших матчів першого кола заслуговують на увагу поразки команд із Португалії. Саме ця країна розташувалася на дев’ятій сходинці таблиці коефіцієнтів УЄФА й поки випереджає Україну. Одразу три з п’яти португальських клубів залишилися з «бубликом», а ще одна команда спромоглася тільки здобути нічию на своєму полі.

Орест ПЕТРІВ

Кубок УЄФА. 1–й раунд (перші матчі)

«Славен (Хорватія) — ЦСКА (Росія) — 1:2 (Юрич — Вагнер Лав, 42, 89 (пен.)), «Москва» (Росія) — «Копенгаген» (Данія) — 1:2 (Самедов, 90 — Нордстранд, 45 (пен.); Сьонко, 90+2), «Мілан» (Італія) — «Цюрих» (Швейцарія) — 3:1 (Янкуловськи, 45; Пато, 58; Боррієлло, 73 — Джурич, 78), «Банік» (Чехія) — «Спартак» (М, Росія) — 0:1 (Больф, 56, (у свої ворота)), «Літекс» (Болгарія) — «Астон Вілла» (Англія) — 1:3, «Черно море»(Болгарія) — «Штутгарт» (Німеччина) — 1:2, «Хапоель» (Т–А, Ізраїль) — «Сент–Етьєн» — (Франція) — 1:2, «Вольфсбург» (Німеччина) — «Рапід» (Румунія) — 1:0, «Гамбург» (Німеччина) — «Уніря» (Румунія) — 0:0, «Фейєноорд» (Голландія) — «Кальмар» (Швеція) — 0:1, «Омонія» (Кіпр) — «Манчестер Сіті» (Англія) — 1:2, «Нансі» (Франція) — «Мазервелл» (Шотландія) — 1:0, «Бранн» (Норвегія) — «Депортиво» (Іспанія) — 2:0, «Портсмут» (Англія) — «Гімараєш» (Португалія) — 2:0, «Славія» (Чехія) — «Васлуй» (Румунія) — 0:0, «Аустрія» (Австрія) — «Лех» (Польща) — 2:1, «Жиліна» (Словаччина) — «Левськи» (Болгарія) — 1:1, «Тімішоара» (Румунія) — «Партизан» (Сербія) — 1:2, «Неймеген» (Голландія) — «Динамо» (Румунія) — 1:0, «Беллінцона» (Швейцарія) — «Галатасарай» (Туреччина) — 3:4, «Янг бойз» (Швейцарія) — «Брюгге» (Бельгія) — 2:2, «Кайсеріспор» (Туреччина) — «ПСЖ» (Франція) — 1:2, «Расинг» (Іспанія) — «Хонка» (Фінляндія) — 1:0, «Сампдорія» (Італія) — «Каунас» (Литва) — 5:0, «Брондбю» (Данія) — «Русенборг» (Норвегія) — 1:2, «Севілья» (Іспанія) — «Зальцбург» (Австрія) — 2:0, «Динамо» (Зг, Хорватія) — «Спарта» (Чехія) — 0:0, «Боруссія» (Д, Німеччина) — «Удінезе» (Італія) — 0:2, «Ренн» (Франція) — «Твенте» (Голландія) — 2:1, «Наполі» (Італія) — «Бенфіка» (Португалія) — 3:2, «Борац» (Сербія) — «Аякс» (Голландія) — 1:4, «Евертон» (Англія) — «Стандард» (Бельгія) — 2:2, «Тоттенхем» (Англія) — «Вісла» (К, Польща) — 2:1, «Брага» (Португалія) — «Артмедіа» (Словаччина) — 4:0, «Віторія» (Португалія) — «Херенвен» (Голландія) — 1:1, «Марітіму» (Португалія) — «Валенсія» (Іспанія) — 0:1.