ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА

29.07.2008

Кубок Інтертото

У драматичній боротьбі після серії пенальті завершився європейський похід сімферопольської «Таврії». Команда Михайла Фоменка зупинилася за крок до виходу в Кубок УЄФА. Французькому «Ренну», за словами його наставника Гі Лякомба, дістався «виграшний лотерейний квиток». Били по 12 пенальті; голкіпер кримчан Андрій Дикань узяв два 11–метрові, а вирішальну «точку» не реалізував Ілля Галюза. Українці могли вирішити завдання ще в основний час, однак змарнували чимало гольових моментів. Зокрема, наприкінці овертайму з близької відстані схибив той самий Галюза. На думку Фоменка, досягти успіху «Таврії» завадили відсутність досвіду виступів на євроарені й значна кількість травмованих гравців.

Бакинський «Нефтчі» під керівництвом Анатолія Дем’яненка не зміг досягти потрібного результату за сумою двох матчів у протистоянні з румунським клубом «Васлуй».

Невдача спіткала й іншого українця — Андрія Гусина, який провів виснажливий 120–хвилинний марафон у складі раменського «Сатурна» у Штутгарті. Уже в додатковий час фортуна посміхнулася екс–донеччанину Чіпріану Маріці, який оформив дубль і приніс підсумкову перемогу німцям.

Третій раунд (матчі–відповіді). «Таврія» (Україна) — «Ренн» (Франція) — 1:0 (пен. — 9:10; Гігіадзе, 70; перша гра — 0:1), «Васлуй» (Румунія) — «Нефтчі» (Азербайджан) — 2:0 (1:2), «Штутгарт» (Німеччина) — «Сатурн» (Росія) — 3:0 (у дод. час; 0:1), «Рига» (Латвія) — «Ельфсборг» (Швеція) — 0:0 (0:1), «Чорноморець» (Б, Болгарія) — «Грассхоппер» (Швейцарія) — 0:1 (0:3), «Гонвед» (Угорщина) — «Штурм» (Австрія) — 1:2 (0:0), «Депортиво» (Іспанія) — «Бней–Сахнін» (Ізраїль) — 1:0 (2:1), «Русенборг» (Норвегія) — «Бреда» (Голландія) — 2:0 (0:1), «Астон Вілла» (Англія) — «Оденсе» (Данія) — 1:0 (2:2), «Наполі» (Італія) — «Паніоніос» (Греція) — 1:0 (1:0), «Брага» (Португалія) — «Сівасспор» (Туреччина) — 3:0 (2:0).

Росія

Після тривалої перерви у стартовому складі «Рубіна» на гру з ЦСКА вийшов українець Сергій Ребров. Однак його старання впродовж 73 хвилин не допомогли казанцям перервати їхню шестиматчеву серію без перемог. Незважаючи на кризу в грі, підопічні Курбана Бердиєва стали переможцями першого кола.

«Зеніт» Анатолія Тимощука на останніх хвилинах матчу в Москві не втримав нічийний результат із «Динамо», майже годину граючи в меншості.

Попри перемогу «Спартака» над аутсайдером першості з Владивостока, фанати «червоно–білих» вимагають відставки керівництва клубу та кардинальних змін в його господарстві. А вболівальники «Москви» не мають бажання більше бачити біля керма своєї команди Олега Блохіна. Після розгромної поразки «Локомотиву» вони скандували «Пока, Блохін».

Наставник «Терека» В’ячес­лав Грозний визнав закономірним нічийний результат у Ярославлі, де грозненці дозволили суперникові зрівняти рахунок за вісім хвилин до завершення матчу.

Харків’янин Сергій Пилипчук, який нині виступає за «Хімки», відзначився голом у ворота своєї попередньої команди — «Спартака» з Нальчика.

Прем’єр–ліга. 15–й тур. «Спартак» (М) — «Луч–Енергія» — 3:0 (Ковач, 39; Прудников, 66; Моцарт, 89 (пен.); вилучення: Чех, 87 («Л»)), «Динамо» — «Зеніт» — 1:0 (К. Комбаров, 88; вилучення: Текке, 36 («З»)), «Москва» — «Локомотив» — 0:3 (Одемвінгіє, 8, 56; Глушаков, 32), «Рубін» — ЦСКА — 0:0, «Хімки» — «Спартак» (Нч) — 2:0, «Шинник» — «Терек» — 1:1, «Амкар» — «Том» — 0:0. Матч «Крилья совєтов» — «Сатурн» відбудеться завтра.

Лідери: «Рубін» — 29, «Динамо», «Амкар» — 27, «Локомотив», «Спартак» (М) — 24, «Спартак» (Нч) — 20, ЦСКА — 20 (14 матчів)...

Бомбардири: Нізамутдінов («Хімки»), Білялетдінов, Одемвінгіє («Локомотив») — 7. n