ХРОНІКА

27.05.2008

Греко–римська боротьба

Позавчора в сербському місті Нові Сад завершився II олімпійський відбірковий турнір. Українські борці здобули тут три олімпійські ліцензії з чотирьох можливих. Володимир Шацьких (вагова категорія до 74 кг) здолав у фіналі білоруса Кікінєва і посів першу сходинку п’єдесталу. Олександр Чернецький (до 120 кг) у фінальній сутичці не зміг перебороти шведа Шеберга, але й друге місце гарантувало йому путівку до Пекіна. А ще в перший день змагань Юрій Коваль (до 55 кг) також здобув «срібло» і квиток на Ігри–2008. Лише український борець Сурен Геворкян у категорії 60 кг не пробився до ліцензійних місць. Таким чином, інформує сайт НОК, наші борці греко–римського стилю будуть представлені в Пекіні у шести вагових категоріях із семи можливих.

Дзюдо

У Москві на відкритому командному чемпіонаті Європи з дзюдо й чоловіча, і жіноча збірні України посіли треті місця (чоловіки розділили цю сходинку з грузинами, представниці прекрасної статі — з росіянками). В обох розрядах «срібло» виграли представники Монголії. На перших же місцях у чоловіків — господарі–росіяни, у жінок — француженки.

Ці змагання були також особистим Суперкубком світу. В активі наших співвітчизників лише одна медаль — бронзова, яку здобула Ольга Суха в категорії до 52 кг. П`яті місця на турнірі посіли Георгій Зантарая (60 кг), Анатолій Ласкута (66 кг), Геннадій Білодід (73 кг) та Анастасія Матросова (78 кг).

Водне поло

Переможцем IV Міжнародного турніру пам’яті видатного українського ватерполіста Олексія Баркалова, що завершився в Києві, стала збірна Росії. У фіналі росіяни обіграли господарів–українців — 8:7. Переможці виступали другим складом, адже їхня «основа» в цей час грала у першому європейському відборі до Світової ліги у Сербії.

Велоспорт

Багатоденка «Джиро д’Італія». 13–й етап (Модена — Читтаделла, 177 км). 1. Кавендіш (В. Британія, «Хай роуд») — 4:11.07. 2. 2. Беннаті (Італія, «Ліквігас»). 3. Фернандес (Іспанія, «Еускалтель») — час переможця... 33. Кривцов (Україна, «AG2R ла Мондіале») — час переможця... 14–й етап (Верона — Альпе–ді–Помпіаго, 193 км). 1. Селла (Італія, «Навігаре») — 5:37.14. 2. Кирієнко (Білорусь, «Тінькофф «) — +4.38. 3. Родрігес (Іспанія, “Кайсе д’Епань») — +5.08... 117. Кривцов — + 36:40... 15–й етап (Арабба — Пассо–ді–Федайя, 153 км). 1. Селла — 4:53.24. 2. Поццовіво (Італія, «Навігаре») — +2.05. 3. Рікко (Італія, «Соньєр Дюваль») — +2.11... 84. Кривцов — + 29:12...

Загальний залік: 1. Контадор (Іспанія, «Астана») — 68:06.43. 2. Рікко — +0.33. 3. Ді Лука (Італія, «ЛПР Брейкс») — +0.55... 113. Кривцов — + 2:04.58...

* * *

В Іспанії завершилася професійна велогонка серії «Про Тур» — 88–ма «Вольта Каталунья», що складалася з шести етапів. Її переможцем став іспанець Густаво Сесар (команда «Карпін Галісія») із часом 24:29.22. Найкращим з українців у загальному заліку став Ярослав Попович — 13–те місце, (+52 сек). Володимир Густов — 47–й (+09.41), Дмитро Грабовський — 116–й (+39.47), Андрій Гривко — 133–й (53:58), Володимир Дюдя — 136–й (+55.24).

Хокей

НХЛ. «Плей–оф». Фінал (серія до чотирьох перемог). Перший матч. «Детройт» — «Піттсбург» — 4:0 (Самуельссон, 34, 43; Клірі, 58 (менш.); Зеттерберг, 60 (більш.))

Гандбол

Фінали жіночих єврокубків

Ліга чемпіонів. «Хіпо» (Австрія) — «Звєзда» (Звенигород, Росія) — 29:31 (перший матч — 24:25; це перший такий успіх російських жіночих клубів в історії Суперліги).

Кубок ЄГФ. «Наварра» (Іспанія) — «Динамо» (Волгоград, Росія) — 20:23 (25:27; і тут на коні росіянки).

Кубок кубків. «Брашов» (Румунія) — «Ларвік» (Норвегія) — 19:25 (21:25).

Кубок виклику. «Ольденбург» (Німеччина) — «Меріньяк» (Франція) — 29:26 (31:25).