«Валідольні» перемоги фаворитів

01.04.2008

Володимир Лисенко (праворуч) забив два голи у двох матчах. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

Насіння як допінг

«Арсенал», який останнім часом привчає вболівальників до приємних сенсацій, ледь–ледь не створив нову, ще гучнішу, ніж у попередньому турі. Але до цього «ледь» не вистачило 25 хвилин.

Кияни приймали в Києві на НСК «Олімпійський» «тіньового» лідера першості — «Шахтаря». На трибуни погожої суботньої днини прийшло 33 тисячі любителів футболу — рекорд туру й другий показник весни (після матчу «Арсенал» — «Зоря»). Цього разу Вадим Рабинович спокусив публіку безплатним входом, шоу з повітряною кулею, розіграшем трьох скутерів та «смачним сюрпризом» — «шаровим» соняшниковим насінням. Навколо трибун розташувалися сотні мішків цього вболівальницького «наркотику», і в кожні руки можна було брати довільну кількість червоних стаканів з емблемою «Арсеналу», по вінця наповнених зернятами. Задоволення — масове, щоправда, головна арена країни потонула в смітті.

З боку «канонірів» на гру не вийшли дискваліфікований Ессола та Селезньов, який не може грати проти «гірників», бо орендований у них же. «Шахтарю» не міг допомогти вилучений у попередньому матчі Фернандіньйо, і саме його відсутність спричинила проблеми в середній лінії віце–чемпіонів.

Двічі по ходу поєдинку кияни примушували донеччан відігруватися. Схоже, підопічним Олександра Заварова, який обрав на цей матч більш «закриту» тактику з чотирма центральними захисниками, не вистачило елементарного досвіду, аби закінчити матч із грізним суперником із прийнятним для себе результатом. Хтозна, як далі повернулася б гра, якби Закарлюка за рахунку 2:1 реалізував вихід сам на сам із Шустом. Або якби м’яч не зустрівся з пальцями Шуста після гарматного пострілу Симоненка зі штрафного. Натомість після цього «каноніри» почали «провалюватися» в захисті, і «Шахтар» «дотиснув» амбітних господарів. Гостям пощастило швидко зрівняти рахунок за допомогою рикошету після виконання штрафного удару Кравченком. Дві гольові передачі на центр штрафного майданчика видав Гладкий. А Жадсон, до речі, забив 400–й гол «гірників» у виїзних поєдинках.

Тим часом київські динамівці так само не без проблем обіграли «Харків» на нейтральному полі в Полтаві (туди матч було перенесено через ганебний стан газону в столиці Слобожанщини). У матчі з аутсайдером чемпіонату, забивши гол на восьмій хвилині, кияни, очевидно, вирішили, що справу зроблено. Підопічні «Шпалича»—Сьоміна мали на меті довести зустріч до легкої перемоги «на класі», однак змусили дуже похвилюватися своїх уболівальників. І якби нападники харків’ян були більш меткими на завершальній стадії атак, гра могла закінчитися для лідера і з менш радісним результатом. А так — харківські «городяни» подовжили неприємну для себе традицію: нуль у графі «забиті м’ячі» в останніх шести поєдинках з «Динамо». І — переміщення в «зону вильоту».

Досить сенсацій

А відкривав програму туру матч за участі головного невдахи двох останніх турів — харківський «Металіст» грав в Одесі й однозначно вирішив покласти край березневим втратам очок. Тим паче що підопічні Мирона Маркевича зустрічалися з сусідом по турнірній таблиці, а в таких випадках, як відомо, розігруються одразу шість пунктів. Можливо, свою роль зіграв швидкий гол, забитий харків’янами у ворота «моряків», або ж бажання уникнути гольової «феєрії», що була притаманна «металістам» у минулих іграх, однак за своєю видовищністю цей матч дуже поступався поєдинкам лідерів чемпіонату. Але головне своє завдання вихованці Маркевича виконали — вони «відсунули» одеситів на шосте місце, збільшивши перевагу над ними до 13 очок.

Натомість велике бажання зайняти цю сходинку реалізувала сімферопольська «Таврія», яка навесні має повне право називатися «грозою донецьких». Другою жертвою кримчан став «Металург». Гра в Донецьку складалася із двох різних таймів — доволі нудного першого та бойового, схожого на «гойдалки», другого. По суті, гості вирішили долю матчу за шість хвилин другого тайму зусиллями атакуючого дуету Гоменюк — Ідахор, після чого дещо розслабилися і пропустили м’яча. Гра мала б закінчитися і з більшим рахунком на користь «Таврії», якби її нападникам не бракувало точності й везіння. Проте як підсумок — п’яте місце, і хоча до харків’ян ще десять очок, з такою ходою, що навесні набрали сімферопольці, можна готуватися до будь–яких сюрпризів. До речі, вперше в основі «МД» вийшов славетний бразилець Аїлтон, однак нічим не вразив.

Сумним і невдалим, але доволі прогнозованим, виявився дебют Анатолія Волобуєва на посту головного тренера «Зорі», яка переживає зараз не найкращі часи. Тим більше, що проти луганчан у матчі з «Карпатами» було все — й суттєві кадрові втрати (шість гравців «основи»), й статистика (ще жодного разу у вищій лізі «Зоря» не брала очки у Львові). І тут теж було два швидкі м’ячі — на восьмій хвилині «Карпати» вже вигравали 2:0. Львів’яни не заспокоїлися, і вже невдовзі Кирильчик зробив контрольний постріл, довівши рахунок до великого. До всіх негараздів луганчан додалося ще й вилучення Шмакова на останній хвилині.

На невеличку сенсацію хіба що трохи «тягне» результат матчу у Запоріжжі, де місцевий «Металург» не зміг переграти аутсайдера ліги — «Закарпаття». При певному розкладі три очки в домашньому матчі могли би вивести запоріжців на почесне п’яте місце, але вони таким шансом не скористалися. Вельми нудний ритм гри пожвавився після двох не зарахованих голів — по одному в кожні ворота (при цьому офсайд у закарпатця був більш ніж сумнівним). Тож після гри тренер ужгородців Шаран закцентував увагу й на цьому моменті. І на тому, що господарі не виділили його команді стадіон для тренування напередодні матчу. Пан Володимир зауважив: цікаво було б побачити наслідки, якби так само зневажили «Шахтар» або «Динамо». І дійсно — цікаво.

«Арсенал» — «Шахтар» — 2:4

Голи: Закарлюка, 27; Лисенко, 55 — Жадсон, 51; Кравченко, 66; Брандао, 74; Гай, 86