19.02.2008

Шахи

У мексиканській Морельї стартував традиційний, уже XXV, міжнародний супертурнір «Лінарес — Морелья» (його друга частина відбудеться у добре знайомому іспанському Лінаресі). 1–й тур. Карлсен (Норвегія) — Іванчук (Україна) — нічия, Леко (Угорщина) — Раджабов (Азербайджан) — 1:0, Топалов (Болгарія) — Аронян (Вірменія) — 1:0, Широв (Іспанія) — Ананд (Індія) — 0:1. 2–й тур. Ананд — Аронян — 0:1, Іванчук — Леко — 1:0, Раджабов — Топалов, Широв — Карлсен — нічиї. 3–й тур. Аронян — Раджабов, Леко — Широв — нічиї, Карлсен — Ананд — 0:1, Топалов — Іванчук — 1:0.

Турнірне становище: Топалов — 2,5, Ананд — 2, Іванчук, Аронян, Леко — по 1,5, Карлсен, Широв, Раджабов — по 1.

Гандбол

Чоловіки. Кубок кубків. 1/8 фіналу. «Гольдман друк Тульн» (Австрія) — «ЗТР» (Запоріжжя, Україна) — 24:27 (перший матч — 31:15).

Кубок виклику. 1/8 фіналу. «Буревісник» (Луганськ) — «Слога» (Боснія і Г.) — 28:32 (25:36).

Жінки. Кубок ЄГФ. 1/8 фіналу. «Орсан Ельда» (Іспанія) — «Мотор» (Запоріжжя, Україна) — 28:18 (22:25), «Галичанка» (Львів) — «Байзен» (Норвегія) — 26:27, 22:31.

Кубок виклику. 1/8 фіналу. «Спартак» — «Меріньяк» (Франція) — 28:27 (21:34).

Боротьбу в єврокубках продовжать два українські клуби — «ЗТР» у Кубку кубків і «Портовик» у Кубку ЄГФ.

На турнірі серії WTA у Вінья–дель–Мар (Чилі, призові — 200 тис. доларів) українка Марія Коритцева в одиночному розряді дійшла до півфіналу, де програла чешці Закопаловій (восьмий номір посіву) — 2:6, 5:7. На етапі 1/4 фіналу 22–річна харків’янка обіграла іспанку Льягостера–Вівес — 6:3, 7:6. А переможницею стала італійка Пенетта. У парному розряді Коритцева й німкеня Юлія Шруфф грали у вирішальному поєдинку з дуетом Декмейєре/Росольська (Латвія/Польща) і поступилися — 5:7, 3:6.

На турнірі WTA у бельгійському Антверпені українська пара сестер Бондаренко (3) у півфіналі була бита дуетом Пешке/Сугіяма (Чехія/Японія, 2) — 1:6, 1:6. (Нагадаємо, два попередні турніри цього року Олена й Катя виграли.) У фіналі їхні кривдниці поступилися парі Блек/Хубер (Зімбабве/США, 1) — 1:6, 3:6. Щодо одиночного розряду, то тут легко тріумфувала господарка, перший номер посіву Жустін Енен, яка обіграла італійку Кнапп — двічі по 6:3.

Дзюдо

Українець Роман Гонтюк (категорія до 81 кг) став переможцем етапу Кубка світу у Відні, поборовши у вирішальній сутичці Ельхана Раджаблі (Азербайджан).

Вільна боротьба

Кубок світу (Владикавказ, Росія). Група А: Ро–
сія — США — 6:1, Україна — США — 4:3 (українці перемогли тільки через те, що проти Євгена Хавілова в категорії до 60 кг не вийшов суперник), Росія — Україна — 7:0 (кожен з українських борців — Галаган, Хавілов, Стадник, Чихладзе, Музаєв, Тібілов, Іщенко — програв господарям обидві сутички, причому по одному балу здобули лише Стадник і Чихладзе, а решта програли «на нуль»).

Фінал: Росія — Куба — 5:2. За третє місце: Узбекистан — Україна — 4:3. За п’яте місце: CША — Туреччина — 5:2.

Фехтування

На етапі Кубка світу — турнірі «Московська шабля» — українка Ольга Харлан у півфіналі поступилася кореянці Кім К’юн Хва. А та, у свою чергу, здалася у фінальному бою росіянці Катерині Дяченко.

Бокс

У Нюрнберзі відбувся поєдинок між двома суперважковаговиками — колишніми чемпіонами світу. Екс–володар титулу WBA, російський велетень Микола Валуєв так і не зміг нокаутувати білоруса Сергія Ляховича (WBO). Утім усі арбітри констатували беззаперечну перевагу «Звіра зі Сходу» — 120:108, 120:108 і 120:107. Тепер Валуєв має позмагатися з узбеком Русланом Чагаєвим, який відібрав у нього пояс WBA у квітні минулого року.