Шотландія, 25 років потому

16.02.2008

Позавчора шістьма матчами завершилася перша дія вистави під назвою 1/16 фіналу Кубка УЄФА. Головний фаворит турніру — мюнхенська «Баварія» — зустрічалася у Шотландії з «Абердіном». Місцеві фани перед грою згадували історію 25–річної давнини, коли їхня команда під керівництвом Алекса Фергюсона у чвертьфіналі Кубка УЄФА перемогла баварців і зрештою тріумфально виграла трофей. І хоча сили суперників у новому столітті значно різняться, господарі дали справжній бій лідерам бундесліги. Підопічні Джиммі Колдервуда були сповнені бажання повторити успіх своїх попередників і відкрили рахунок після чудового удару 18–річного Джоша Уокера. Але радість на трибунах була недовгою: через п’ять хвилин Мірослав Клозе відновив паритет. І все ж футболісти «Абердіна» закінчили першу половину гри на мажорній ноті: після невдалих дій Міхаеля Ренсінга, який змінив на «посту номер один» хворого Олівера Кана, Алуко вивів свою команду вперед. Після перерви мюнхенці перехопили ініціативу. За гру рукою у штрафному майданчику господарів арбітр призначив пенальті, який пробивав Хаміт Алтінтоп. Перший удар відбив голкіпер шотландців Джеймс Легфилд, однак повторним ударом турок зміг вразити ціль. Нічия 2:2 залишає «Баварії» вельми хороші шанси потрапити до 1/8 фіналу.

Ще один представник бундесліги — «Гамбург» — не мав особливих проблем у матчі зі «Цюріхом». Швейцарці провалили другу половину зустрічі, коли у їхні ворота залетіло три м’ячі. А якби не помилка воротаря «Гамбурга» Франка Роста, то рахунок матчу взагалі був розгромним.

Інший фаворит турніру — лондонський «Тоттенхем» — вдало з’їздив у гості до празької «Славії». Чехи, які проводили свій перший офіційний матч у новому році, явно поступалися підопічним Хуанде Рамоса. «Шпори» мали достатньо гольових моментів, однак розтринькавши їх, ледве не випустили перемогу (2:1).

Антигероєм у зустрічі між англійським «Болтоном» та іспанським «Атлетико» став Серхіо Агуеро, який через 14 хвилин після виходу на заміну був вилучений за неспортивну поведінку (плюнув в обличчя супернику). Таким «подарунком» скористалися господарі.

Віталій МОХНАЧ

1/16 фіналу Кубку УЄФА. Перші матчі. «Абердін» (Шотландія) — «Баварія» (Німеччина) — 2:2 (Уокер, 24; Алуко, 41 — Клозе, 29; Хаміт Алтинтоп, 55), «Болтон» (Англія) — «Атлетико» (Іспанія) — 1:0 (Діуф, 74; вилучення: Агуеро, 73 («А»)), «Бенфіка» (Португалія) — «Нюрнберг» (Німеччина) — 1:0 (Макукула, 43), «Славія» (Чехія) — «Тоттенхем» (Англія) — 1:2 (Стріхавка, 69— Бербатов, 4; Кін, 30), «Цюріх» (Швейцарія) — «Гамбург» (Німеччина) — 1:3 (Хасслі, 88 — Яролім, 49; Олич, 67; Трочовськи, 77), «Русенборг» (Норвегія) — «Фіорентина» (Італія) — 0:1 (Муту, 16).