Тимоха починає й виграє

15.02.2008

Максимові Погребняку (знизу) довелося постраждати, перш ніж забити перший офіційний гол «Зеніту» в новому сезоні. (Фото Рейтер.)

У середу, після зимової перерви, 16 команд продовжили офіційний єврокубковий сезон першими матчами 1/16 фіналу Кубка УЄФА (ще стільки ж клубів провели свої поєдинки вчора ввечері). За відсутності українських клубів у цьому турнірі вся увага наших любителів футболу прикута до легіонерів у складах «Зеніту» й «Спартака».

У Санкт–Петербурзі чемпіон Росії приймав наразі третю команду іспанської прімери — «Вільяреал». Ще ніколи в Північній Пальмірі не починали сезон так рано. Та незважаючи на мороз і легку хурделицю, клуб українця Анатолія Тимощука підтримували вщерть заповнені трибуни «Петровського». І якість газону як для такої пори була зовсім непоганою. Пітерці провели всю гру в пошуках щастя біля чужих володінь, тоді як у діях гостей чітко простежувалося бажання будь–що залишити свою «рамку» «сухою». Упродовж усього поєдинку іспанці спромоглися створити біля воріт Малафеєва лише два чи три небезпечні моменти: в найбільш загрозливому голкіпер відбив удар Ніхата після виходу сам на сам. А єдиний гол у цьому матчі стався після грубої помилки воротаря «Вільяреала» Дієго Лопеса, який після передачі Аршавіна не порозумівся зі своїм захисником: Погребняк забивав переможний м’яч уже в порожні ворота. Капітан пітерців Тимощук відіграв повний матч і заробив жовту картку на 64–й хвилині.

Інший представник наших північних сусідів, московський «Спартак» гостював у Марселі на стадіоні «Велодром», де підопічні Еріка Геретса не знають гіркоти поразки з осені минулого року. Після тривалого зимового антракту російські футболісти виявилися не готовими до
90–хвилинного протистояння з «Марселем», який перебуває «на ходу» в чемпіо­наті Франції. Лише в дебюті матчу «біло–червоні» протистояли французам на рів­них. Надалі, після дитячих помилок оборонців, гольові моменти біля воріт екс–донеччанина Стіпе Платікоси посипалися, як із рогу достатку. І якби не майстерність хорватського голкіпера віце–чемпіонів Росії, рахунок матчу був би зовсім непристойним. Але й 0:3 — не той рахунок, який підопічні Станіслава Черчесова можуть відіграти в Москві. Українець Максим Калиниченко ще заліковує травму й спостерігав за діями партнерів–спартаківців із трибуни.

Один із лідерів німецької бундесліги, «Вердер», розгромив португальську «Брагу» — 3:0. Героєм матчу став голкіпер бременців Тімо Візе — він зміг двічі відбити удари з 11–метрової позначки.

Кривдник харківського «Металіста» — англійський «Евертон» — не мав особливих проблем у грі з норвезьким «Бранном», забезпечивши собі комфортну перевагу у два м’ячі перед домашнім матчем–відповіддю.

За жагу до перемоги був винагороджений «Андерлехт», який, програючи «Бордо», зміг спочатку зрівняти рахунок, а коли вже минала п’ята, компенсована арбітром, хвилина, головний тренер бельгійців Аріель Якобс випустив на поле Мбо Мпензу, і той першим дотиком до м’яча приніс важку «вікторію» господарям.

Кубок УЄФА. 1/16 фіналу. Перші матчі. «Зеніт» (Росія) — «Вільяреал» (Іспанія) — 1:0 (Погребняк, 63), «Галатасарай» (Туреччина) — «Байєр» (Німеччина) — 0:0, АЕК (Греція) — «Гетафе» (Іспанія) — 1:1 (Бланко, 90 — де ла Ред, 86), «Бранн» (Норвегія) — «Евертон» (Англія) — 0:2 (Осман, 59; Анішебе, 88), «Вердер» (Німеччина) — «Брага» (Португалія) — 3:0 (Налдо, 5; Єнсен, 27; Угу Алмейда, 90 (пен.)), «Андерлехт» (Бельгія) — «Бордо» (Франція) — 2:1 (Полак, 79; Мпенза, 90 — Жуссі, 69 (пен.)), «Марсель» (Франція) — «Спартак» (М, Росія) — 3:0 (Шейру, 61; Тайво, 68; Ньянг, 79), ПСВ (Голландія) — «Гельсінборг» (Швеція) — 2:0 (Сімонс, 7 (пен.); Лазович, 33), «Рейнджерс» (Шотландія) — «Панатинаїкос» (Греція) — 0:0, «Спортінг» (Португалія) — «Базель» (Швейцарія) — 2:0 (Вукчевич, 8, 58).