Бюро високого польоту

16.01.2008
Бюро високого польоту

Малюнок Володимира СОЛОНЬКА.

Тиждень тому міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про те, що законопроект про створення Національного антикорупційного бюро вже підготовлений і буде винесений на обговорення громадськості. А вже позавчора саме в МВС радник міністра і народний депутат Геннадій Москаль презентував пакет проектів нормативно–правових актів, спрямованих на посилення боротьби з корупцією.

Відомий генерал міліції є співавтором і законопроекту про Антикорупційне бюро, яке в Україні не можуть створити вже протягом десяти років. Головна причина — протиріччя між силовиками та незацікавленість корумпованих можновладців. У МВС кажуть, що якщо закон нині буде прийнято, бюро запрацює вже влітку. Втім є сумніви, адже, створюючи новий силовий орган, МВС явно тягне ковдру на себе.

 

У МВС відкинули «нещасливу» назву так і не створеного НБР (Національне бюро розслідувань) і пропонують іншу — Національне антикорупційне бюро, тобто НАБ. На думку міністра Луценка, саме у НАБ мають бути зосереджені слідчі з особливо важливих справ, спеціальні підрозділи, що існують на базі УБОЗ МВС (той же «Сокіл»), до того ж такий орган має діяти під контролем парламенту, а керівник НАБ — призначатися Президентом України. І саме тут не все гладко. Адже дійсно, законопроект про створення НАБ виписаний з урахуванням ключової ролі Президента в його управлінні. От тільки за пропозицією авторів претендент на посаду директора НАБ пропонується міністром внутрішніх справ і лише потім затверджується Президентом. Перед цим кандидатура узгоджується Комітетом ВР із питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

В іншому — все, про що говорили й три роки тому, й більше. За словами заступника голови Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадія Москаля, у функції НАБ буде входити протидія злочинній діяльності вищих державних чиновників. Під пильний нагляд Антикорупційного бюро потраплять судді Конституційного Суду, Верховного Суду, члени вищих спеціальних судів, керівники міністерств, депутати Верховної Ради, Кримського парламенту, обласних рад, а також держчиновники першої і другої категорії, співробітники Генеральної прокуратури.

Темпи реалізації намірів вражають: генерал Москаль сподівається, що вже цього тижня пакет змін у закони вдасться зареєструвати в парламенті. Тим більше що він нібито доопрацьовувався на Банковій. А якщо Рада таки підтримає створення бюро, воно може розпочати роботу вже з 1 липня 2008 року! Втім окремі депутати від коаліції вже почали висловлювати сумніви у необхідності створення Бюро в тому вигляді, що пропонує МВС.

Формувати новий орган передбачається на матеріально–технічних базах Управління «К» Служби безпеки й Управління з боротьби з організованою злочинністю МВС. Штат НАБ не перевищить триста осіб і складатиметься тільки з цивільних співробітників. За даними газети «Дєло», саме пан Москаль є основним претендентом на крісло директора Бюро.

 

ДО РЕЧІ

МВС ініціює об’єднання у структурі органів внутрішніх справ міліції, Національної гвардії, Антикорупційного бюро, державних прикордонної і міграційної служб. Відповідні законопроекти — «Про протидію корупції», «Про внесення змін у деякі закони щодо посилення протидії корупції», «Про органи внутрішніх справ України» і «Про національну міліцію» вже розроблено.

Щодо Національної міліції, то вона буде складатися з підрозділів міліції громадської безпеки, транспортної, дорожньої, судової, спеціальної міліції та міліції охорони.

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>