Варшава-Київ. Напружене вщухання
Перед нами, схоже, розгортається дипломатична операція, яку не супроводжують гучними заголовками. >>
Позачергові парламентські вибори в Україні відбулися за демократичними правилами і засвідчили переконливу підтримку українцями рішення Президента Віктора Ющенка про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання. Так прокоментував хід голосування голова секретаріату Президента, керівник виборчого штабу блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Віктор Балога. За його словами, вибори пройшли спокійно і без ексцесів, а деякі інциденти на кількох виборчих дільницях були викликані організаційними прорахунками чи надмірними емоціями.
«Вибори відбулися, вони зробили відчутне, але вкрай необхідне щеплення владі від політичної корупції та зневажання Конституції, — цитує Балогу прес–служба глави держави. — Світ визнав, що українці обирали нову Верховну Раду вільно, а політичні сили змагалися за прихильність виборців у рівних умовах.
Глава секретаріату Президента відзначив, що очікування якихось провокацій у день голосування, «які затято підігрівали окремі учасники перегонів», не справдилися. «У таких панічних висловлюваннях, які лунали з відомих штабів, виразно звучало відчуття близького провалу на виборах. Заяви про підготовку провокацій, власне, якраз і були тими провокаціями. Такий недолугий спосіб виправдати свій неминучий крах не спрацював», — свідчить Балога.
Водночас голова СП відзначає, що заключний акорд виборчої кампанії позначений спробами «деформувати» результати народного волевиявлення. «Вірю, що Центральна виборча комісія забезпечить бездоганний підрахунок голосів. Неприпустимо, щоб вибори, покликані принести очищення влади, були вражені метастазами фальсифікацій. Думаю, що у ЦВК достатньо високий рівень фаховості, аби убезпечитися від цього», — констатує глава секретаріату Президента.
Перед нами, схоже, розгортається дипломатична операція, яку не супроводжують гучними заголовками. >>
Чимало членів політичного тераріуму — бомонду посадовців несподіваний кабмінівський переполох відпоїли хто як міг, залежно від наслідків. >>
Повторні зустріч Президент Володимир Зеленський провів 20 липня з командувачем Об'єднаних сил ЗСУ Михайлом Драпатим, заступником начальника Генерального штабу ЗСУ Володимиром Горбатюком та командиром 3-го армійського корпусу Андрієм Білецьким. >>
У четвер, 16 липня, президент Володимир Зеленський повідомив, що запропонує парламенту призначити Євгенія Хмару міністром оборони. Наразі Хмара, який є тво глави СБУ, за дорученням президента буде виконувати обовʼязки міністра оборони України. >>
У середу, 15 липня, Михайло Федоров заявив, що піде з посади керівника Міноборони. Перед гучною заявою молодого міністра низка медіа й нардепів писали, що президент Володимир Зеленський хоче замінити його. >>
Україна продовжує переживати жахливі, трагічні ракетно-дронові удари. >>