03.10.2007

Волейбол

Українська суперліга. Жінки.
1–й тур. «Орбіта–Університет» (Запоріжжя) — «Керкінітіда» (Євпаторія) — 3:1, 3:2; «Галичанка–Галекспорт» (Тернопіль) — «Сіверськодончанка» (Сіверськодонецьк) — 3:1, 3:0; «Джинестра» (Одеса) — «Волинь–Університет–ОДЮСШ» (Луцьк) — 3:0, 3:0; «Круг» (Черкаси) — «Златогор» (Золотоноша) — 3:0, 3:0. 2–й тур. «Керкінітіда» — «Галичанка» — 1:3, 1:3; «Волинь» — «Орбіта» — 3:2, 3:0; «Круг» — «Джинестра» — 3:1, 3:2; «Златогор» — «Сіверськодончанка» — 3:0, 3:1.

Турнірне становище: «Галичанка», «Круг» — 8, «Джинестра», «Златогор», «Орбіта», «Волинь» — 6, «Керкінітіда», «Сіверськодончанка» — 4.

* * *

Українська суперліга. Чоловіки. 1–й тур. «Локомотив» (Київ) — «Локомотив» (Дніпропетровськ) — 3:0, 3:0; «Кримсода» (Красноперекопськ) — «Юр. академія» (Харків) — 3:0, 3:1; «Імпексагроспорт» (Черкаси) — «Закарпаття» (Ужгород) — 3:1, 1:3; «Локомотив» (Харків) — «Металург» (Макіївка) — 3:0.

Киянин Сергій Демидюк показав другий час у забігу на 110 м з бар’єрами на турнірі в японській Йокогамі (13,58 сек.), програвши за дощової погоди американцеві Декстеру Фоулку лише 0,01 секунди.

А запорізька стрибунка у висоту Вікторія Паламар із кращим особистим результатом сезону (2 м) посіла друге місце у китайському Шанхаї, поступившись лише чемпіонці світу — хорватці Влашич (2,02 м).

У основній сітці турніру серії WTA другої категорії в німецькому Штутгарті з призовим фондом 650 тисяч доларів зіграють три українки. Катерині Бондаренко та Юлії Вакуленко для цього довелося подолати три кола кваліфікації, крізь які не пробилися Ольга Савчук і Тетяна Перебийніс. А Олена Бондаренко, яка опустилася в рейтингу WTA на 25–ту сходинку, одразу потрапила до основних змагань, де в першому колі зустрінеться із кривдницею Перебийніс — голландкою Країчек.

У стартовому матчі парного розряду сестри Бондаренко здолали німецько–чеський дует Хенке/Главачкова — 6:2, 7:6.

* * *

На турнірі четвертої категорії у Ташкенті (призовий фонд — 145 тисяч доларів) перше коло подолала киянка Марія Коритцева, яка легко впоралася із представницею Узбекистану Саїдходаєвою — 6:1, 6:2. А от інша українка, Юліана Федак, поступилася Анне Кремер з Люксембургу — 0:6, 3:6.

Бокс

У німецькому Ольденбурзі відбувся вечір боксу, у рамках якого 31–річний дніпропетровець Віталій Ципко переміг росіянина Давида Гогію одностайним рішенням суддів (117:111) і вийшов на друге місце в рейтингу IBF у другій напівсередній вазі.

Того ж дня екс–чемпіон світу за версією WBA у суперважкій категорії росіянин Микола Валуєв не надто переконливо здолав маловідомого канадця Жана–Франсуа Бержерона (118:111 і двічі 117:111) і зберіг за собою перший рядок рейтингу.

Англія. Останній матч 8–го туру прем’єр–ліги: «Тоттенхем» — «Астон Вілла» — 4:4 (Бербатов, 20; Шимбонда, 69; Кін, 82 (пен.); Кабуль, 90 — Лаурсен, 22, 33; Агбонлахор, 40; Гарднер, 59).

Шахи

Новий чемпіон світу індієць Віши Ананд продовжує очолювати список кращих гросмейстерів Міжнародної федерації (ФІДЕ) з рейтингом 2801. На друге місце піднявся львів’янин Василь Іванчук (2787), який не брав участі у недавньому чемпіонаті світу в Мексиці. До п’ятірки кращих також входять росіянин Крамник (2785), болгарин Топалов (2769) й угорець Леко (2755). Чемпіон світу 2002 року українець Руслан Пономарьов посідає 21–й рядок списку (2705), а юний Сергій Карякін — 24–й (2694).

Фехтування

На чемпіонаті світу, що з 28 вересня по 7 жовтня триває у Санкт–Петербурзі, українці поки що залишаються без медалей. Найкращим результатом наших наразі став вихід до 1/8 фіналу змагань шпажисток 21–річної львів’янки Яни Шемякіної.

Відзнака

Експертна комісія НОК кращою спортсменкою вересня визнала Ганну Безсонову, яка минулого тижня стала чемпіонкою світу з художньої гімнастики в абсолютній першості. Кращим тренером місяця названо наставника Ані — Ірину Дерюгіну.