18.09.2007

Богатирі

Українець Василь Вірастюк удруге став «найсильнішою людиною планети», перемігши на індивідуальному чемпіонаті світу в південнокорейському місті Джеумсан. Іванофранківець виграв три з шести вправ: «Тімбер Керрі» (варіант «Прогулянки фермера»), «Суперйок» («Коромисло») та «Естафета». В активі Вірастюка — 57,5 очка, від нього значно відстали росіянин Кокляєв (52,5) і литовець Савіцкас (51,5).

У Брюсселі та Берліні відбулися два заключні етапи «Золотої ліги». На Меморіалі ван Дамма в бельгійській столиці наша Віта Паламар здобула «бронзу» у стрибках у висоту, показавши результат 1,99 м і поступившись лише хорватці Власич (2,03) та росіянці Слесаренко (2,01). А в Берліні Сергій Демидюк прибіг другим на дистанції 110 м із бар’єрами (13,38 сек.). Перед ним фінішував лише американець Джонсон (13,33).

А джек–пот «Золотої ліги» — 1 млн. доларів — між собою поділили росіянка Олена Ісінбаєва (стрибки з жердиною) та американка Саня Річардс (400 м), які перемагали у своїх дисциплінах на всіх шести етапах. Причому Річардс у столиці Німеччини показала час 49,27 — кращий результат сезону у світі.

Волейбол

Чемпіонат Європи (Москва). Чоловіки. Півфінали: Іспанія — Фінляндія — 3:2, Росія — Сербія — 3:0. За 3–тє місце: Сербія — Фінляндія — 3:1. Фінал: Росія — Іспанія — 2:3 (18:25, 25:20, 26:24, 28:30, 14:16).

У четвертій партії росіяни двічі могли оформити чемпіонство, коли мали матч–боли на своїх подачах, але їм не допомогла навіть шалена підтримка трибун — іспанці виявилися холоднокровнішими. Водночас найціннішим гравцем і найкращим подавальником чемпіонату визнали уродженця Одеси Семена Полтавського (збірна Росії).

Шахи

Чемпіонат світу (Мехіко). Чоловіки. 2–й тур. Крамник (Росія) — Морозевич (Росія) — 1:0, Аронян (Вірменія) — Ананд (Індія) — 0:1, Гельфанд (Ізраїль) — Грищук (Росія), Свідлер (Росія) — Леко (Угорщина) — нічиї. 3–й тур. Морозевич — Свідлер — 1:0, Ананд — Крамник, Грищук — Аронян, Леко — Гельфанд — нічиї. Турнірне становище: Крамник, Ананд — по 2, Грищук, Гельфанд, Леко, Морозевич — 1,5, Свідлер, Аронян — 1.

Велоспорт

На супербагатоденці «Вуельта» 13–й етап виграв німець Кліер («Те–мобайл»), 14–й — американець Маккартні («Діскавері ченнел»), 15–й — іспанець Санчес («Еускальтель»). Відтак у загальному заліку лідерство зберегли двоє росіян: Меньшов («Рабобанк») — 62:32.27, Єфімкін («Кайссе д’Епарньє») — +2.01, Еванс (Австралія, «Предіктор») — +2.27, Састре (Іспанія, CSC) — 3.02... 34. Густов (Україна, CSC) — +28.02... 55. Кривцов (Україна, («AG2r Превоянс») — +50.39...

Дзюдо

Після трьох днів чемпіонату світу, який проходить у Ріо–де–Жанейро, наші дзюдоїсти залишаються без медалей. Марина Прищепа була близькою до завоювання «бронзи», але поступилася Єлені Скапін із Італії і посіла лише п’яте місце. Перед тим у півфіналі українка програла француженці Емін Гевірсе, яка пізніше стала чемпіонкою.

Авторалі

Український екіпаж у складі Олександра Салюка–молодшого та Адріана Афтаназіва став абсолютним переможцем перегонів у Ялті — етапу Кубка Президента України, етапу чемпіонату України з авторалі й етапу Кубка Європи FIA European Rally Cup 2007. Друге місце в обох заліках здобули Володимир Петренко і Дмитро Яровенко. У церемонії нагородження найкращих гонщиків «Ялта–ралі» на набережній курортного міста взяла участь перша леді країни Катерина Ющенко. Подробиці — в завтрашньому номері «УМ».