Черкащина лишилась єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК: чому?
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>
ЗСУ переходять на електронні медичні картки замість "форми 100". (Фото: сайт Міноборони)
Міністерство оборони удосконалює ведення облікової документації з надання військовослужбовцям медичної допомоги на догоспітальному етапі. Застарілу “форму 100” замінить електронна Первинна медична картка.
Тож відтепер в Збройних силах України впровадять електронну первинну медичну картку, яка має удосконалити надання медичної допомоги.
Як інформує УМ, про це 22 січня повідомили на сайті Міноборони.
"Міноборони удосконалює ведення облікової документації з надання військовослужбовцям медичної допомоги на догоспітальному етапі. Застарілу "форму 100" замінить електронна первинна медична картка", - повідомили у МОУ.
Ведення форми, як зазначається, здійснюватиметься в електронному вигляді в інформаційно-комунікаційній системі "Медична інформаційна система Збройних сил України".
"Це важливий крок, завдяки якому створюється можливість для збору і аналізу медичних даних, на основі яких прийматимуться рішення про удосконалення надання медичної допомоги на догоспітальному етапі", – прокоментував державний секретар Міноборони Нікіта Нікітенко, який курує у міністерстві, зокрема, напрям охорони здоров’я.
Як вказано, реалізація цього наказу є також основою для роботи реєстру бойових травм, над запуском якого працює Міноборони. На даних такого реєстру, зокрема, формується доказова база для протоколів лікування у країнах НАТО.
Міністр оборони України Рустем Умєров зобов’язав забезпечити впровадження електронної Первинної медичної картки протягом трьох місяців з дня набрання наказом чинності.
У цей же строк має бути забезпечена технічна можливість ведення цієї картки з використанням Медичної інформаційної системи ЗСУ.
Як повідомляла УМ, МОЗ та Міноборони впроваджують електронні направлення на ВЛК.
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>
Доноркою кісткового мозку для іноземця вперше стала Українка -автоматизована система визначила реципієнтом пацієнта з Італії. >>
Науковці намагаються зрозуміти виявилений феномен: чому використання лайливих слів допомагає не лише краще переносити біль, але й посилює фізичну силу. Дослідники хочуть з”ясувати, як саме це працює і чи можна використовувати лайку в медичних цілях. >>
Взаємозв’язок між тривалістю життя чоловіка та якістю його сперми завдяки багаторічним дослідженням виявили вчені: науковці зробили висновок, що чим якісніша у чоловіка сперма, тим довша його тривалість життя. >>
На Черкащині в одному з обласних медичних закладів, де надають паліативну та реабілітаційну спеціалізовану допомогу, оновили дитяче відділення. >>
Відтепер люди в Україні, які пережили незаконне ув’язнення та катування під час війни, зможуть отримати статус інваліда та відповідну державну допомогу. >>