Українці удвічі більше звертаються за психологічною допомогою – Ляшко

12:27, 03.02.2024
Українці удвічі більше звертаються за психологічною допомогою – Ляшко

Віктор Ляшко у Берліні розповів про психологічні проблеми українців. (facebook.com/moz.ukr)

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко стверджує, що запит на психологічну допомогу в Україні збільшився майже удвічі в 2023 році.

 

Як інформує Україна молода, про це Ляшко заявив під час українсько-німецької конференції з ментального здоровʼя, психосоціальної підтримки та реабілітації, якавідбуласяуБерліні, передає МОЗ України.

 

"Більш ніж 320 тисяч пацієнтів отримали психологічну допомогу на всіх рівнях у 2023 році. Загалом ми фіксуємо, що обсяг наданих послуг в цій сфері зріс удвічі в минулому році порівняно з попереднім.

 

Ментальне здоровʼя є одним із головних викликів сьогодення у всьому світі. На рівні з бідністю, кліматичними змінами та зростанням цін. Про це свідчать результати дослідження серед 11 країн світу, презентовані під час Третього саміту перших леді та джентльменів", — зазначив міністр.

 

Пан Ляшко підкреслив, що найперше завдання, яке МОЗ ставило перед собою в сфері підтримки ментального здоровʼя, — це наближення послуги з психологічної допомоги до пацієнта. Для цього в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської почалося масштабування навчання сімейних лікарів та педіатрів за програмою mhGAP (mental health gap action program – Програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я).

 

Нині пацієнти мають змогу безоплатно отримати послуги з психологічної підтримки у більш ніж 860 медзакладах "первинки". Такою можливістю вже скористалося близько 175 тисяч українців, що становить 36% від загальної кількості звернень з приводу проблем у сфері ментального здоровʼя.

 

 

Наступний етап — налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців, створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень та розбудова окремих центрів психологічної реабілітації. Важливими є також програми, спрямовані на захист та зміцнення психічного здоров’я самих медпрацівників, адже навантаження на них зросло в рази.

 

Триває процес розбудови системи надання реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоровʼя. Йдеться про понад 250  реабілітаційних відділень у кластерних та надкластерних лікарнях по всій країні та 6 спеціалізованих закладів національного рівня.

 

Міністр підкреслив, що минулого року основна увага була приділена питанням доступності безоплатної реабілітаційної допомоги, цього ж року міністерство активно працює над її якістю.

 

Як повідомляла «УМ», в Україні народилося 187 387 немовлят у минулому, 2023 році.

 

Вікторія ПРОНІНА