Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

14:09, 13.07.2023
Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

Противники легалізації медичного канабісу в Україні вважають, що це рішення стане першим кроком до легалізації канабісу в рекреаційних цілях. (Фото з відкритих джерел)

У першому читанні Верховна Рада України ухвалила 13 липня законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.

 

Як інформує УМ, про це 13 липня народний депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі.

 

За його словами, ухвалення законопроєкту "Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни" (№7457), підтримали 268 депутатів.

 

Так, згідно з законопроєктом, діяльність із розроблення нових наркотичних засобів або психотропних речовин із медичного канабісу планується дозволити лише з метою їх застосування у медичних цілях або для наукової та науково-технічної діяльності.

 

Заклади охорони здоров'я всіх форм власності та фізичні особи – підприємці, які мають ліцензію на провадження медичної практики, матимуть можливість купувати, перевозити, зберігати, відпускати, використовувати та знищувати наркотичних засобів.

 

Своєю чергою діяльність із використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у науковій, науково-технічній та освітній діяльності дозволятиметься юридичним особам усіх форм власності за наявності в них ліцензії на цей вид діяльності в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

 

Лікарі матимуть право виписувати препарати з канабісом. Відпуск таких ліків буде здійснюватися лише за рецептом лікаря. Окрім того, люди, які мають рецепт від лікаря і документ, що підтверджує діагноз, зможуть в’їжджати в Україну або виїжджати за кордон із препаратами на основі канабісу в невеликій кількості.

 

Відсоток вмісту концентрації тетрагідроканабінолу у сухій масі канабісу для медичних цілей має визначатися Кабінетом Міністрів.

 

Контролюватиме вирощування та обіг медичного канабісу Національна поліція України.

 

Очікується, що ухвалення законопроєкту як закону посилить гарантії забезпечення доступу до необхідних медичних послуг і лікарських засобів пацієнтів, які потребують ліків, що виготовлені на основі канабісу.

 

Як повідомляла УМ, Медичний канабіс хочуть легалізувати в Україні.