Чиновники і освітяни: Віктор Ляшко затвердив перелік професій для обов'язкової вакцинації

20:01, 07.10.2021
Чиновники і освітяни: Віктор Ляшко затвердив перелік професій для обов'язкової вакцинації

Вже за місяць невакцинованих освітян, а також чиновників, відсторонять від роботи (Фото: facebook.com/lyceum3.irpin)

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко своїм наказом затвердив перелік виробництв та організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

 

Перелік переважно стосується чиновників і освітян.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляється на сайті МОЗ у четвер ввечері.

 

Згідно з наказом, на період дії карантину, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

 

центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

 

Зазначається, що наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації.

 

Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

 

«Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 - невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах», - пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

 

В МОЗ нагадали, що працівники освіти та органів виконавчої влади можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації.

 

Також в МОЗ наголосили, що освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

 

«Ми завершили перший етап визначення професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наступним етапом до цього переліку будуть включені працівники усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальні працівники та працівники поштових послуг», - сказав Ляшко.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть українців примусити щепитися. Юридичні нюанси