Коронавірус: у ВООЗ прогнозують третю хвилю на початку 2021 року

12:40, 22.11.2020
Коронавірус: у ВООЗ прогнозують третю хвилю на початку 2021 року

Спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров'я по коронавірусу Давид Набарро.

Спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров'я по коронавірусу Давид Набарро прогнозує третю хвилю пандемії в Європі на початку 2021 року.

 

Станеться це у тому випадку, якщо уряди країн ЄС не зроблять необхідних кроків для стримування інфекції.

 

Як інформує УМ, про це пан Набарро заявив швейцарським ЗМІ, передає Reuters.

 

«Вони (очільники европейських країн – Ред.) упустили можливість створення необхідної інфраструктури протягом літніх місяців, після того, як взяли під контроль першу хвилю. Зараз у нас друга хвиля. Якщо вони не побудують необхідної інфраструктури, у нас буде третя хвиля на початку наступного року. Потрібно почекати, поки кількість заражень буде малою, і залишатиметься на низькому рівні. Реакція Європи на епідемію не була повноцінною», - вважає спецпредставник ВООЗ.

 

За даними ВООЗ, у Європі досить недовго спостерігалося зменшення рівня заражень коронавірусом. Після короткого періоду "затишшя" хвороба знову охопила населення.

 

Наприклад, суботу в Німеччині та Франції кількість випадків зросла на 33 тисячі, у Швейцарії та Австрії щотижня спостерігаються тисячі випадків захворювання, тоді як Туреччина повідомляє про рекорд у 5532 нових випадків.

 

Пан Набарро звертає увагу на крок Швейцарії, де дозволили роботу гірськолижних курортів, в той час як інші альпійські країни, такі як Австрія, закрили місця зимового відпочинку. Набарро попередив, що Швейцарія через свої дії ризикує отримати "дуже високий рівень захворюваності та смертності".

 

При цьому представник ВООЗ високо оцінив дії азіатських країн по боротьбі з Covid-19, таких як Південна Корея, де зараз зараженість відносно низька:

 

"Люди поводяться так, що це перешкоджає поширенню вірусу: дотримуються дистанції, носять маски, ізолюються, коли хворіють, миють руки та поверхні".

 

Давид Набарро також нагадав, що Азія не знімала карантинні обмеження раніше, ніж необхідно.

 

Як повідомляла «УМ», в МОЗ заявили, про те, що повний локдаун буде запроваджено в Україні в разі виявлення понад 30 тисяч інфікованих за добу.

 

Наразі в Україні діє загальнодержавний карантин з обмеженнями «помаранчевої» зони, а також «карантин вихідного дня». Він уже діяв 14 і 15 листопада та почав діяти з 00:00 21 листопада до 00:00 23 листопада.