Коронавірус: ВООЗ здивована низькою смертністю у Росії

21:28, 10.06.2020
Коронавірус: ВООЗ здивована низькою смертністю у Росії

ВООЗ закликає уряд Росії пояснити, який метод вони використовують, говорячи про причини смерті хворих від коронавірусу.

Офіційна кількість померлих від коронавірусу в Росії залишається напрочуд низькою (6 142) у порівнянні з іншими європейськими країнами зі схожою кількістю хворих.

 

На думку фахівців, це, ймовірно, пов'язано з тим, що значну частину померлих від COVID-19 в Росії зараховують до померлих від інших хвороб.

 

Як повідомляє «Україна молода», ситуацію з пандемією коронавірусу в Росії окреслив глава програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майк Райан на брифінгу в середу.

 

Зокрема, пан Райан заявив, що важко зрозуміти причину низького рівня смертності хворих на COVID-19 людей в Росії, виходячи з кількості населення країни.

 

«Це, звичайно, незвично, що кількість смертей щодо кількості підтверджених випадків є дуже низьким», — сказав представник ВООЗ.

 

Він оцінив високий рівень тестувань людей на наявність COVID-19 в Росії, проте підкреслив, що російська влада повинна пояснити, який метод вони використовують, говорячи про причини смерті хворих від коронавірусу.

 

«Важливо, щоб влада надала метод, за яким проводиться підтвердження причин смертей для того, щоб упевнитися, що вони точно і належним чином підтверджують їх», — зазначив глава програми ВООЗ.

 

За словами Райана, в європейському регіоні, де спостерігається висока смертність, системи охорони здоров'я схожі з російською з точки зору розвиненості та доступності.

 

Водночас він підкреслив, що в деяких країнах можуть завищувати показники випадків смерті серед пацієнтів з коронавірусом: «У деяких випадках можуть завищувати, можуть бути інші основні причини захворювання».

 

За його даними, існує стандарт офіційного підтвердження смерті, розроблений ВООЗ, який надали кожній державі-члену організації для належної сертифікації летальних випадків серед тих, що заразилися COVID-19.

 

Зауважимо, що станом на ранок 10 червня третє місце за кількістю інфікованих коронавірусом у світі посідає Росія. За весь час там виявили 485 253 людини з коронавірусом, з них понад 240 тисяч уже одужали.