В Японії згорів замок Сюрі зі списку спадщини ЮНЕСКО (фото)

16:49, 31.10.2019

Замок Сюрі в префектурі Окінава в Японії згорів після 11-годинної пожежі.
 
Про це повідомляє "BBC Україна" з посиланням на японські ЗМІ.
 
Він був побудований у XIV столітті і занесений у список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 
Пожежа виникла у залі головного корпусу замку в ніч на четвер. В момент загоряння у замку не було людей, ніхто не постраждав. Причини пожежі наразі з'ясовуються.
 
Пожежа розповсюдилася площею понад 6 тисяч квадратних метрів і повністю знищила сім споруд, включно із головною будівлею комплексу.
 
Як повідомляє місцева поліція, перед пожежею в замку проходив фестиваль культури держави Рюкю, і 30 жовтня персонал активно готувався до одного зі святкових заходів.
 
 
Генеральний секретар японського уряду Єсіхіде Суга у четвер повідомив, що влада докладе усіх зусиль для відновлення замку.
 
Замок Сюрі був зведений у XIV - XV століттях і вважається одним із головних символів стародавньої культури Окінави. Комплекс слугував резиденцією монарха в часи існування держави Рюкю.
 
У 1945 році під час Битви за Окінаву у підвалі замка був розташований штаб Імператорської армії Японії. 25-25 травня замок обстрілювала артилерія американського лінкора "Міссісіпі", після чого там сталася пожежа.
 
 
Замок Сюрі тривалий час стояв у руїнах. Реставрація середньовічної будівлі розпочалася тільки у 1980-х роках, а для відвідувачів він був відкритий у 1992 році.
 
У 2000 році замок Сюрі був внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО разом з іншими пам'ятками стародавнього царства на островах Рюкю в префектурі Окінава.