Депутата нової Ради Ковальова піймали на кнопкодавстві (відео)

17:07, 10.09.2019

Громадський рух "Чесно" зафіксував перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді 9-го скликання. 
 
Як повідомляє рух, на ранковому засіданні під час голосування за законопроект Володимира Зеленського про імпічмент статтю 84 Конституції порушив позафракційний депутат, мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов.
 
Судячи з відео, Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області - Максима Єфімова. У результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував "за".
 
У коментарі активістам Ковальов спочатку спростовував факт кнопкодавства, але після перегляду відео, фактично, визнав, що порушив Конституцію.
 
"(Ставлюся до кнопкодавства) дуже негативно... Там видно, що я кнопку натиснув? Погано, дуже жахливо... Якщо взяти систему зважування гріхів, що порушено за якісь періоди, то нехай це буде найменший гріх, тому що вже порушено більше... Якщо вже боротися за Конституцію, то давайте з більшого боротися, а кнопка...".
 

 
Водночас Єфімов на запитання руху "Чесно", чому Ковальов кнопкодавив за нього, почав віджартовуватись:
 
"Магія була в тому, що я заліз під ручку і натискав на кнопку... Я був під столом і натискав на кнопку. Відчепіться від мене, будь ласка".
 
Олександр Ковальов до парламенту 9-го скликання був обраний в окрузі №51 на Донеччині. Більша частина округу розташована на окупованій території, тож вибори там відбулися тільки на двох дільницях у прифронтовому селищі Зайцеве Бахмутського району.
 
51-річний Ковальов переміг, отримавши 220 голосів (33%), що є найменшою кількістю голосів, відданих за мажоритарника-переможця в історії українських виборів.
 
За даними "Чесно", у Зайцевому Ковальов удавався до явного "гречкосійства", скориставшись зі скрутного становища мешканців прифронтового селища.
 
Наприклад, кандидат забезпечив п'ятиповерхівку насосною станцією водопостачання, роздавав виборцям продуктові набори та влаштовував для них застілля.
 
Місцевим дітям Ковальов подарував спортивний інвентар і так само пригощав їх наїдками. Під час кампанії кандидат жорстко критикував українську владу, пропагандистськи звинувачуючи її в обстрілах мирного населення Донбасу.
 
Ковальов у 2014 році займався вивезенням "беркутівців" з бази в Києві.
 
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонується забирати в народних депутатів мандати за прогули і кнопкодавство. Парламент направив цей проект закону до Конституційного суду.