У Чернівцях продемонстрували колекцію із 400 писанок (фото)

20:39, 04.04.2018

Колекцію із 400 писанок, які зібрав етнограф, колекціонер, Заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, представили напередодні Великодня у Навчально-методичному центрі культури Буковини в місті Чернівці у середу.

 

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

 

"Зібрана мною колекція   велика – до 3 тисяч писанок, а тут можна побачити понад чотири сотні. Це писанки з різних регіонів Буковини та Прикарпаття.  Є тут і дуже рідкісні екземпляри. Наприклад, писанки з села Чорний Потік Надвірнянського району. Вони писалися колись на чорному тлі, зараз же там люблять, аби переважала червона барва", - зазначив пан Шкрібляк.

 

Показав колекціонер й зразки писанкового розпису, де поєдналися дохристиянські та християнські мотиви. А ще писанки із великодньою символікою та великодніми написами.

 

 

«Ніхто у світі не скаже, скільки років писанці, але точно – тисячі. Спеціально до Великодня у нашому центрі ми підготували також і невелику експозицію тих книг, які написані про писанку»,  - додав науковець.

 

Представлені писанки гарно і оригінально оформлені, підписані, з яких вони регіонів.

 

 

Виставка писанок з колекції Шкрібляка триватиме у виставковій залі Центру до Вознесіння Христового – тобто до кінця квітня.

 

Всі бажаючі можуть завітати сюди і оглянути експозицію. Про писанкову колекцію також розповідатимуть працівники центру.