Два оборонні вали.

17:46, 24.05.2021
Два оборонні вали.

Володимир В'ятрович на місці загибелі 19 червня 2014 року на Донеччині лейтенанта Володимира Кравчука.

У нас вже немає ядерної зброї, яка могла б стримувати агресора. Газопровід в Європу в обхід України - це мінус ще одна гарантія від російського нападу. 
 
Останнім стримувальним бар‘єром є надмірно висока ціна завоювання і окупації нашої країни. Базовими елементами цього бар‘єру є сильна армія і висока національна самосвідомість українців. 
 
Росіяни мають зрозуміти, що мають справу із тими, хто не зречеться свого, хто вміє його захистити  і робитиме це безкомпромісно. Як свого часу Фінляндія. СРСР мав усі можливості завоювати цю маленьку, але горду країну. Проте результат завоювання був не вартий ціни, яку довелося б за нього заплатити. 
 
Для того, щоб росіяни зрозуміли, що українці готові захищати своє до останнього, першими самі українці мають усвідомити, що в них є це своє, воно відмінне від російського, унікальне та варте захисту.
 
Чому відмінне? Тому, що все що у нас є спільне в ідентичності працюватиме на сильнішу сторону в протистоянні. І, на жаль, це не українська сторона. Будь-які спроби шукати чи  плекати культурну  спільність з росіянами (українська російська мова чи вишивана косоворотка) нам на шкоду. Заклики не віддати Росії «язик» чи «дєнь побєди» на користь лише їй. Ті, хто вірить, що вони наші  - наївні.
 
Як людина, певна, що захопила зуби хижого звіра, щелепи котрого вчепилися в її тіло. 
 
Тому  нині і на майбутнє головними приоритетами у використанні далеко не безмежного державного ресурсу України мають бути два - армія і культура. 
 
Обидва про нашу безпеку.

  • Крен, а не «Оскар» Зеленського

    Майже не лишається сумнівів, що 30-ліття Незалежності України ми на урочистих заходах святкуватимемо з пісенними привітаннями Монатіка та Олега Винника. Як це було 20 травня на вечірньому нагородженні лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка на території Софії Київської у Києві. >>

  • Про відродження національної єдності

    Сьогодні вважаю, що в Україні відсутня політика національної консолідації. Відсутність єдності — це те, що забирає в нас енергію, не дає формувати комфортне й успішне життя для усієї нації. >>

  • Традиційний ігнор втрат на фронті

    Вбиті від обстрілів та померлі від поранень свідомо приховуються від широкого суспільного погляду - раз війну не вдається (і не могло вдатися) "закончіть", то її треба затерти на третій-четвертий план. >>