Підсумки двох днів царювання

13:16, 25.05.2019

Підсумки двох днів царювання:

 

1. Першим законопроектом президента став не закон про імпічмент чи скасування недоторканності, як було обіцяно Зеленським, а закон про дострокові вибори в ВР.

 

2. Главою АП стала людина, яка займалась антикорупцією в уряді Азарова і була люстрована. Станом на цей час прізвище Богдана видалено зі списків люстрованих. Зробили вигляд, що нічого не було. Призначення Богдана відбулось з порушенням закону «Про очищення влади». Напередодні пан Коломойський «пророкував», що саме Богдана, за сумісництвом його адвоката, призначать головою АП.

 

3. Заступником голови СБУ став товариш Зеленського і керівник Кварталу – Іван Баканов. Ще раз – безпека країни опинилась в руках друга Зеленського. Який до того працював юристом Кварталу 95 і на якого оформили партію Слуга народу.

 

4. Однією із заступниць глави АП була призначена Лана Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ. Зеленський підписав Указ. А вночі Указ щез з сайту президента. Кажуть, Зеркаль відмовилась, бо не про це наче домовлялись. Тоді Зеленський видав інший Указ- про скасування попереднього Указу про призначення Зеркаль. Подібне свідчить про певну вакханалію навіть з топовими призначеннями.

 

5. Заступниками глави АП призначені друзі і колеги по Кварталу Зеленського. Наприклад, Сергій Трофімов - він став першим заступником. До цього він займався продюсерством і кіновиробництвом. Просто заступником став Сергій Шефір – бізнес-партнер, якому Зеленський, за його ж словами, передав в управління свою частину бізнесу. Кому передав бізнес далі сам Шефір – історія замовчує. Зате Шефір разом з братом вміє писати сценарії шоу. Далі – Юрій Костюк, ще один сценарист та креативний продюсер Кварталу. Далі – Кирило Тимошенко, теж продюсер і телевізійник, знімав соціальні ролики і документальні фільми про те, «як Коломойський зупинив сепаратистів» і про те, яка «прекрасна людина, нардеп Ігор Кононенко». Таке враження, що вони там продовження Слуги народу будуть знімати, а не державою керувати.

 

6. Помічниками Зеленського призначено інших друзів – Андрія Єрмака, Михайла Федорова – всі вони дотичні до роботи на Квартал. Як бачите, обійшлося без кумівства і друзів. Як і обіцяв Зеленський.

 

7. Зеленський захотів дострокові вибори за новими правилами. Ні, це не відкриті списки і новий виборчий кодекс, проект якого зареєстрований у Раді (він запроваджує відкриті регіональні списки на парламентських і місцевих виборах). Це закриті списки і зниження бар’єру до 3 відсотків. І скасування мажоритарки. Знаєте, чому вони хотіли скасувати мажоритарку? Не придумуйте красивих причин. Все просто: загнати списком кого потрібно набагато простіше, аніж гарувати на округах. І дешевше. Своїх мажоритарників не вистачить. Їм би довелось домовлятися з чужими, хто з задовленням ляже під президентську партію, а це певні репутаційні ризики. А замануха про 3 відсотки типу для "нових і молодих партій" - то лише замануха. За 2 місяці неможливо розкрутитися так, щоб подолати навіть невисокий бар'єр.

 

8. "Узеленського" заявили про готовність проводити референдум щодо мирних угод з Росією. Правда, закону про референдум у нас немає, але якщо задурені виборці хочуть, то чому б і ні? Чому б не додати собі відсотків на парламентських виборах, обіцяючи те, що хочуть чути ті, хто «за мир і дружбу з Росією, бо ж Порошенко гірший за Путіна» - їм там у телевізорі розповіли.

 

9. Вчора в полон потрапили 8 наших бійців. Жодної реакції з боку президента Зеленського. Він бідкається про інше - про погану ВР, яка не захотіла благословляти його договорняки з олігархатом. ВР у нас строката і неоднозначна. Але нівелювати повністю і нагинати державні інституції - це дно.

 

10. Ну і кортеж, проти якого так виступав Зеленскьий, нікуди не дівся - від Грушевського, де він живе і до Банкової, де працює, його везуть і сопроводжують 5 авто. Пішки - це 10 хвилин.

 

 • Хвала своєму

  Ось півроку вже пролетіло,
  Мов крізь сито — жменя піску. >>

 • Вдома — хоч китайською

  Шановна редакціє газети «Україна молода»! Я проста пенсіонерка, постійний читач та передплатник вашої газети. Газета мені дуже подобається, бо вона правдива, патріотична. >>

 • Ген державності відсутній?

  У 1918 роцi німецький кайзер визнав державну незалежність України, і тільки брак гену державності українського народу (який є у наших сусідів поляків, угорців, чехів) та незрозумілі, неузгоджені між собою дії українських керівників віддали Україну на поталу більшовикам Леніна. >>

 • Дзвонив — не дзвонив, а гроші дай

  Шановна редакціє! Хочу розповісти, які маю проблеми з компанією «Київстар». Ще у вересні минулого року заплатила абонплату, а мені приходить повідомлення, що квитанція є, а гроші не надійшли. >>