Підсумки двох днів царювання

13:16, 25.05.2019

Підсумки двох днів царювання:

 

1. Першим законопроектом президента став не закон про імпічмент чи скасування недоторканності, як було обіцяно Зеленським, а закон про дострокові вибори в ВР.

 

2. Главою АП стала людина, яка займалась антикорупцією в уряді Азарова і була люстрована. Станом на цей час прізвище Богдана видалено зі списків люстрованих. Зробили вигляд, що нічого не було. Призначення Богдана відбулось з порушенням закону «Про очищення влади». Напередодні пан Коломойський «пророкував», що саме Богдана, за сумісництвом його адвоката, призначать головою АП.

 

3. Заступником голови СБУ став товариш Зеленського і керівник Кварталу – Іван Баканов. Ще раз – безпека країни опинилась в руках друга Зеленського. Який до того працював юристом Кварталу 95 і на якого оформили партію Слуга народу.

 

4. Однією із заступниць глави АП була призначена Лана Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ. Зеленський підписав Указ. А вночі Указ щез з сайту президента. Кажуть, Зеркаль відмовилась, бо не про це наче домовлялись. Тоді Зеленський видав інший Указ- про скасування попереднього Указу про призначення Зеркаль. Подібне свідчить про певну вакханалію навіть з топовими призначеннями.

 

5. Заступниками глави АП призначені друзі і колеги по Кварталу Зеленського. Наприклад, Сергій Трофімов - він став першим заступником. До цього він займався продюсерством і кіновиробництвом. Просто заступником став Сергій Шефір – бізнес-партнер, якому Зеленський, за його ж словами, передав в управління свою частину бізнесу. Кому передав бізнес далі сам Шефір – історія замовчує. Зате Шефір разом з братом вміє писати сценарії шоу. Далі – Юрій Костюк, ще один сценарист та креативний продюсер Кварталу. Далі – Кирило Тимошенко, теж продюсер і телевізійник, знімав соціальні ролики і документальні фільми про те, «як Коломойський зупинив сепаратистів» і про те, яка «прекрасна людина, нардеп Ігор Кононенко». Таке враження, що вони там продовження Слуги народу будуть знімати, а не державою керувати.

 

6. Помічниками Зеленського призначено інших друзів – Андрія Єрмака, Михайла Федорова – всі вони дотичні до роботи на Квартал. Як бачите, обійшлося без кумівства і друзів. Як і обіцяв Зеленський.

 

7. Зеленський захотів дострокові вибори за новими правилами. Ні, це не відкриті списки і новий виборчий кодекс, проект якого зареєстрований у Раді (він запроваджує відкриті регіональні списки на парламентських і місцевих виборах). Це закриті списки і зниження бар’єру до 3 відсотків. І скасування мажоритарки. Знаєте, чому вони хотіли скасувати мажоритарку? Не придумуйте красивих причин. Все просто: загнати списком кого потрібно набагато простіше, аніж гарувати на округах. І дешевше. Своїх мажоритарників не вистачить. Їм би довелось домовлятися з чужими, хто з задовленням ляже під президентську партію, а це певні репутаційні ризики. А замануха про 3 відсотки типу для "нових і молодих партій" - то лише замануха. За 2 місяці неможливо розкрутитися так, щоб подолати навіть невисокий бар'єр.

 

8. "Узеленського" заявили про готовність проводити референдум щодо мирних угод з Росією. Правда, закону про референдум у нас немає, але якщо задурені виборці хочуть, то чому б і ні? Чому б не додати собі відсотків на парламентських виборах, обіцяючи те, що хочуть чути ті, хто «за мир і дружбу з Росією, бо ж Порошенко гірший за Путіна» - їм там у телевізорі розповіли.

 

9. Вчора в полон потрапили 8 наших бійців. Жодної реакції з боку президента Зеленського. Він бідкається про інше - про погану ВР, яка не захотіла благословляти його договорняки з олігархатом. ВР у нас строката і неоднозначна. Але нівелювати повністю і нагинати державні інституції - це дно.

 

10. Ну і кортеж, проти якого так виступав Зеленскьий, нікуди не дівся - від Грушевського, де він живе і до Банкової, де працює, його везуть і сопроводжують 5 авто. Пішки - це 10 хвилин.

 

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>