Еківоки цих днів

21:07, 13.04.2019

Еківоки цих днів.

 

Незважаючи на польові роботи, застілля не відкладаються, адже все основне, навіть на маленьких ділянках, робиться машинами. Це- попри зубожіння – за улюбленим словом української опозиціонерки №1, що поступилася без п'яти хвилин президенту.

 

Не перериваються і застільні політичні розмови, іноді – доволі глибинні, з еківоками в історію.

 

Випадковий гість з Путивля нагадав, що не так уже й давно, якихось 414 років тому один самозванець вже облагодіяв, було, його тамтешніх предків-хліборобів: на 10 років звільнив їх від податків.

 

І пішло в нас поїхало.

 

Григорія Отреп'єва російський народ прийняв за царевича Дмитрія. Володимира Зеленського український народ прийняв за зіграного ним у кіно президента Голобородька і ось-ось теж може вручити йому владу.

 

Отреп»єв був сильним «думкою народною», як сказано в Пушкіна в «Борисі Годунові». Зеленський-Голобородько сильний тим же, як сказано в мене за столом.

 

Народна думка про Отреп'єва-царя змінилася менш ніж за рік – наслідки відомі.

 

Народна думка про Зеленського-президента, якщо він ним стане, теж, звісно, зміниться.  Через який час, моє застілля думати не стало, а те, що було сказано про наслідки, залишу при собі.

 

З подачі путивльського гостя повернулися до програми Лжедмитія: що він хотів зробити на своєму посту, який одразу ж назвав імператорським, і що саме зробив.

 

Самозванець, хай не буде ніколи забуто, був західником. Безбашеним, кривлякою, схожим на паризького комедіанта( і російського скомороха), але західником. Він хотів штовхнути Росію не куди-небудь, а, по-теперішньому, - в ЄС і НАТО, і, дещо встиг: скасував, наприклад, платність судів.

 

Помітно заважала йому, на жаль, залежність від наркоти, так званої, сивухи. Та зробила його безпечним. Здається, він був під цим ділом в тієї миті, коли до нього, аби порубати його на шматки, увірвалися москвичі, що змінили про нього свою думку: погрався, мовляв, через нашу і на нашій дурості – і доста.

 

Що планує зробити Зеленський-президент, ми не знаємо, а частина людей, що полюбила його, і не цікавиться. Що встигне зробити – побачимо, якщо доведеться. Не виключено, що теж тільки хороше і нічого поганого. Тоді серед думок, яким буде зустріта завіса, що впала, в залі промайне і співчуття.

 

Анатолій Стріляний, 10 квітня 2019 року, Фейсбук

 • Завищення вартості закупівлі спортінвентарю міністром Ждановим підтвердили результати торгів

  На днях відбувся аукціон по закупівлі малоцінного спортивного інвентарю та інвентарю індивідуального користування для забезпечення підготовки та участі національної збірної команди України з легкої атлетики у міжнародних змаганнях: бар’єри для бар’єрного бігу, легкоатлетичні диски, молоти і списи >>

 • «Загазована» Україна

  Моя матір, переживши, як вона казала, польську владу, перших і других москалів, а також німців, дві війни і голод 1946-47 рр., у політичній ситуації орієнтувалася по газу: як починали говорити в телевізійних програмах про газ, вона одразу визначала «діагноз»: будуть вибори. >>

 • Нація без любові, але зі злом, заздрістю та захланністю

  Багатовікова колоніальна епоха наклала трагічний відбиток на українську націю, сильно змінила її менталітет, сповільнила її ходу до світлого і вільного державного майбутнього. Колонізатори не лише винищували національну еліту, асимілювали її і налаштовували проти власного народу, а й прищеплювали ві >>

 • Національна спілка журналістів України засуджує телеміст з Москвою

  Наша позиція однозначна - "російські ЗМІ несуть пряму відповідальність за розпалювання ворожнечі та поширення інформаційної пропаганди, спрямованої на дестабілізацію ситуації в Україні" (цитата із заяви Правління НСЖУ, квітень 2018). >>

 • Внутрішні суперечки не дали розвинути успіх у війні з Москвою 1658-1659 років

  Це був один з епізодів московсько-української війни 1658-1659 років, спровокованої постійним втручанням московських бояр у внутрішні справи Гетьманщини та нахабною поведінкою московських залог, які після Переяславської ради почали хазяйнувати на українських землях. >>