Еківоки цих днів

21:07, 13.04.2019

Еківоки цих днів.

 

Незважаючи на польові роботи, застілля не відкладаються, адже все основне, навіть на маленьких ділянках, робиться машинами. Це- попри зубожіння – за улюбленим словом української опозиціонерки №1, що поступилася без п'яти хвилин президенту.

 

Не перериваються і застільні політичні розмови, іноді – доволі глибинні, з еківоками в історію.

 

Випадковий гість з Путивля нагадав, що не так уже й давно, якихось 414 років тому один самозванець вже облагодіяв, було, його тамтешніх предків-хліборобів: на 10 років звільнив їх від податків.

 

І пішло в нас поїхало.

 

Григорія Отреп'єва російський народ прийняв за царевича Дмитрія. Володимира Зеленського український народ прийняв за зіграного ним у кіно президента Голобородька і ось-ось теж може вручити йому владу.

 

Отреп»єв був сильним «думкою народною», як сказано в Пушкіна в «Борисі Годунові». Зеленський-Голобородько сильний тим же, як сказано в мене за столом.

 

Народна думка про Отреп'єва-царя змінилася менш ніж за рік – наслідки відомі.

 

Народна думка про Зеленського-президента, якщо він ним стане, теж, звісно, зміниться.  Через який час, моє застілля думати не стало, а те, що було сказано про наслідки, залишу при собі.

 

З подачі путивльського гостя повернулися до програми Лжедмитія: що він хотів зробити на своєму посту, який одразу ж назвав імператорським, і що саме зробив.

 

Самозванець, хай не буде ніколи забуто, був західником. Безбашеним, кривлякою, схожим на паризького комедіанта( і російського скомороха), але західником. Він хотів штовхнути Росію не куди-небудь, а, по-теперішньому, - в ЄС і НАТО, і, дещо встиг: скасував, наприклад, платність судів.

 

Помітно заважала йому, на жаль, залежність від наркоти, так званої, сивухи. Та зробила його безпечним. Здається, він був під цим ділом в тієї миті, коли до нього, аби порубати його на шматки, увірвалися москвичі, що змінили про нього свою думку: погрався, мовляв, через нашу і на нашій дурості – і доста.

 

Що планує зробити Зеленський-президент, ми не знаємо, а частина людей, що полюбила його, і не цікавиться. Що встигне зробити – побачимо, якщо доведеться. Не виключено, що теж тільки хороше і нічого поганого. Тоді серед думок, яким буде зустріта завіса, що впала, в залі промайне і співчуття.

 

Анатолій Стріляний, 10 квітня 2019 року, Фейсбук

 • Найгірше, що може статися з Зеленським, це якщо 73% засліплять йому очі

  Найгірше, що зараз може з ним статися, це якщо 73% засліплять йому очі. Щоб цього не сталося, варто хоча б подивитися на свого опонента. Місяць тому Банкову штурмували противники Порошенка. Сьогодні Банкову заполонили люди, вдячні йому. >>

 • Натиск крикунів в Україні витримала чверть виборців

  Коли війна. Коли війна, гайки затягуються, а в Україні їх відпустили. Коли війна, життя більшості не поліпшується, а погіршується - у цьому сенсі Україна не стала винятком. Коли війна, на ній хтось обов'язково наживається і таких везучих ненавидять особливо люто. >>

 • Програна битва: нас завжди було менше

  Ми програли. Можна сказати пафосно - програла Україна. Але давайте Україні шанс залишимо. Програли ми. Конкретні люди. Зі своїми тривогами, болями, злістю, любов’ю, сподіваннями, очікуваннями. >>

 • Від сьогодні Зеленський більше не належить собі - він належить країні

  Петро Порошенко іде достойно - зібравши підтримку найсвідоміших українців, моральних авторитетів, цвіту нації, як би пафосно це не звучало.
  Саме її нині не має, але має здобути нинішній переможець. Це означає, що в травні 2014 року ми дійсно вибрали найкращого з тих, хто був. >>

 • Про вибори

  Вчора був Песах. Величне свято на честь виходу євреїв з Єгипту. Let my people go, море розступилося, манна небесна посипалася і все таке. Це один з найбільш розкручених сюжетів. Його знають усі. Набагато менше людей знають, що Бог не планував маринувати свій обраний народ 40 років в пустелі >>