Треба вчитися жити в цій реальності

16:20, 01.04.2019

Тільки давайте без оцих "неправильних українців, які проголосували не за того кандидата". Зараз це лунає з усіх боків. Одні неправильні, бо проголосували за "коміка". Інші неправильні, бо проголосували за "корупцію".
 
Виходить, що всі неправильні. Виходить, що всі проти всіх. Рашенам навіть не треба нічого робити. Сидять собі і жують поп-корн з пельменями, поки ми самі в захваті з серйозними патріотичними обличчями розвалюємо себе на частини.
 
Вже ж це було. Вже проходили. З кров'ю проходили.
 
Шановні борці за себе, припиніть зловтішатися з іншого - це стосується і окремих представників влади та опозиції, і громадянського суспільства, і телеканалів та незалежних журналістів.
 
Не треба нікуди "їхати з цієї країни", посипати голову попелом, кричати все пропало, втішати себе, що все буде добре, або тішитися пірровим перемогам. Треба зберігати здоровий глузд.
 
Незалежно від результату виборів вже настала нова реальність. Її ключові слова:
 
- політеймент (політика робиться і продається як розвага);
 
- симулякр ("дійсність, яка приховує той факт, що її немає");
 
- недовіра (опитування показують, що українці найбільше не довіряють українцям та українській владі і падає їх довіра до українських телеканалів, сайтів та соцмереж).
 
Технології прямого впливу на людей засобами комунікації перемагають політику і здоровий глузд. Але прикол в тому, що усі технології, що використовуються для розхитування людини та її дезорієнтації, також можуть бути використані для зворотного.
 
Треба вчитися жити в цій реальності і управляти нею. І все буде добре, якщо ми візьмемо за базовий рівень реальності той факт, що ми - це одна країна, строката, складна, але одна.
 

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>