Зеленський і Тимошенко у програмах не пропонують вступу до НАТО

11:43, 18.02.2019

Коли Верховна Рада приймала зміни до Конституції про зобов'язання влади привести Україну до НАТО і ЄС, лунало чимало критики, що не потрібні зобов'язання на такому високому рівні. 
 
Виступаючи на першій Погоджувальній раді 3 вересня 2018 року, Юлія Тимошенко навіть запропонувала замість змін до Основного Закону підписати меморандум між кандидатами в президенти. Мовляв, ми і так всі за НАТО, так навіщо зміни до Конституції.
 
Лише тепер програми кандидатів у президенти, які вже офіційно зареєстровані в ЦВК, показали справжнє бажання чи небажання майбутніх очільників держави вступати до НАТО і ЄС.
 
Володимир Зеленський написав про НАТО у програмі лише один раз, щоправда разом з дипломатичною обмовкою про "інші безпекові об'єдання". Викрутас виглядає смішно, бо довкола України таких безпекових об'єднань аж два і вони взаємно протилежні: НАТО і Ташкентський договір ОДКБ, який підписали країни СНД на чолі з Росією. Для вирішення цієї дилеми, куди рухатись до Заходу чи до Москви, кандидат Зеленський пропонує Всеукраїнський референдум.
 
Мабуть артисту, який багато гастролював по Росії і отримував багатомільйонні роялті від бізнесу там, важко змиритися з думкою, що такі можливості зі вступом до НАТО буде втрачено.
 
Юлія Тимошенко зуміла видушити з себе це страшне для Москви слово "НАТО" у своїй програмі також лише один раз, але в ще м'якшому контексті, ніж Зеленський.
 
Вона не пропонує вступу до НАТО і ЄС, а лише в одному з абзаців обтічно згадує про необхідність модернізації ЗСУ "за стандартами НАТО". Після цього, на думку кандидатки, "ми наростимо нашу військову потужність до рівня, що гарантує безпеку країні". У перекладі на нормальну мову - вступ до НАТО в Тимошенко не передбачається.
 
Єдиний з першої трійки найпопулярніших кандидатів, хто прямо говорить про НАТО і згадує про цей блок у програмі шість разів - це Петро Порошенко.
 
Без викрутасів і реверансів у бік Росії у своїй програмі президент написав:
 
"Наша місія - вступ до Євросоюзу і НАТО. Лише повноправне членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі остаточно і безповоротно гарантує нашу українську державну незалежність, нашу українську національну безпеку. У 2023 ми подамо заявку на вступ до ЄС, отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО".
 

  • Слухаємо чужих порад —

    Особистість і влада дуже взаємопов’язані. Скажімо, у двох сусідніх державах президентами стали люмпени-пролетарі. >>

  • В нас повернулися суди Лінча?

    Валерія Гонтарєва, схоже, стане першим політичним біженцем цієї влади і гарантовано отримає політичний притулок на Заході. Проблеми від цього будуть не тільки в нової влади, а в сприйняті України як демократичної держави вцілому >>

  • Розбійники і погоничі

    Особливе місце у всякому живому парламенті і навіть в історії парламентаризму - також за гострословами. Саме їм англійські консерватори, наприклад, зобов'язані прізвиськом "торі", що означає “розбійники”; а найпершими їхніми суперниками були "віги", тобто, скотарі, точніше, погоничі худоби >>