Убивство Катерини Гандзюк: політичні спекуляції і реальні факти

17:45, 12.02.2019

У надзвичайно емоційній темі жахливого вбивства Катерини Гандзюк прокуратура завершила важливий етап – оголосила підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, що є членом партії Юлії Тимошенко.

 

Згадувати партійність було б несуттєво, якби за два дні до оголошення підозри в прокуратурі його поспішно не викинули з рядів Батьківщини, рекомендувавши подати у відставку. Звісно ж за власним бажанням.


На мою думку, цим рішенням, задовго до суду, Батьківщина ніби вже визнала провину свого однопартійця у вбивстві Катерини Ганзюк.


Водночас, генеральний прокурор оголосив, що слідство не отримало доказів, щоб звинувачувати голову ОДА Херсонської області, чим прокуратура спростувала численні чутки і навіть звинувачення, що перед тим лунали і на його адресу.


З точки зору політтехнолога перебіг цієї справи можна буде розбирати в майбутньому, як типовий приклад «розтягування відповідальності» для мінімізації неминучих репутаційних збитків.


Бо для більшості виборців не важливо, що слідство не підтвердило звинувачень голови ОДА. Для тих, хто вирішив розтягнути звинувачення на своїх політичних опонентів, це був майже безпрограшний варіант. Адже міфологія частини невдоволених на їх користь: владі не можна вірити, а значить всі вони одинакові, значить хочуть «відмазати свого».


За подібними розмовами якось у тінь відійшла тема кадрової політики Юлії Тимошенко. А про це варто поговорити, бо на мій погляд вона жахлива. Бо поруч з ідейними шістдесятниками, які колись були в БЮТ, поруч з хлопцями, які дивом вижили на Майдані у буремні революційні часи, Юлія Тимошенко притягнула до влади цілу плеяду таких персонажів, про яких тепер має шкодувати не лише вона, але й ціла країна.


Пригадаю лише декого з них:


Володимир Олійник – народний депутат БЮТ у ВР 5 скликання, а пізніше поплічник Януковича, який нині вимушено переховується в Москві, де очолює так званий "уряд у вигнанні";


Віктор Лозинський – народний депутат БЮТ у ВР 6 скликання, засуджений за вбивство людини, що ризикнула полювати у його приватних лісах;


Олександр Шепелев – народний депутат від БЮТ у ВР 5 і 6 скликання, підозрюється в організації вбивства полковника міліції, що став на перешкоді банківським оборудкам. Після чергової втечі з під варти, нині перебуває в СІЗО;


Павло Лебедев – народний депутат від БЮТ у ВР 5 скликання, який пізніше став міністром оборони за Януковича й запам'ятався остаточним розпродажем зброї ЗСУ, нині переховується мабуть у Москві.


Надія Савченко – народний депутат, N1 Батьківщини у ВР 8 скликання, яку підозрюють у підготовці військового перевороту та організації масових вбивств. Нині перебуває в СІЗО.

 

А от тепер ще й Владислав Мангер…

 

Вже й не знаю як інші, а я після таких кадрових помилок більше б не довіряв Юлії Володимирівні ставати біля стерна не те, що всієї держави, але й навіть власної партії. Адже ціна такої кадрової політики може виявитись надто високою для країни.

 

                                                                                            

 

На фото Владислав Мангер і Юлія Тимошенко. Джерело фото. 

 

Віктор Уколов, 11 лютого 2019 року, "Українська правда"

 • ПОЛІТПАРНАС: Наречена

  Серед поля сумна горобина —
  І струнка, й молода, як весна.
  А літа усе мимо і мимо,
  Але ж мріє про щастя й вона. >>

 • Такі жертви ніколи не минають марно

  Від сьогодні в удмуртів з'явився "свій Василь Макух": Альберт Разін, який здійснив в Іжевську спробу публічного самоспалення на знак протесту проти "звільнення від обов'язкового вивчення" удмуртської мови в школах Удмуртії >>

 • Василь Кук: останній командувач УПА

  9 вересня на сході сонця помер головний командир УПА, генерал-хорунжий Василь Кук. Людям не дано бачити, як народжується Історія: із криком новонародженої дитини у світ приходить лише загадка. Проте нам дано відчути на собі втрату: стати свідками відходу у вічність самої Історії. >>