#ПідтримуюСуспільне: що залишилося за кадром

13:41, 03.02.2019

Я дико втомився за ці дні, але маю сказати кілька речей.

1. Державне є зажди обслуговуючим персоналом влади. Суспільне - має давати правдиву, збалансовану інформацію. Суспільне має подавати правдиву інформацію і аналітику. Не ту, яка вас подобається, бо якийсь іксперд розказав про тотальну зраду і що у всьому винна влада, а про те, де зрада, де перемога, а де ти, любий українце, не хочеш підняти дупу, бо думаєш, що хтось має щось зробити за тебе. При чому безкоштовно. Безкоштовно не буває навіть в Північній кореї.

2. Комерційні медіа у нас круті по можливостям, але в часи криз вони фейлять саме тому, що тут вступає інтерес власника. Бо тільки власник і крихта реклами дозволяє їм жити.

3. В Україні немає Ринку медій. Ринок означає, що ти маєш бізнес, платиш податки і не прив'язаний до того, що власник поможе. Тут виживає сильніший. Коли в Одесі 30 каналів, чи коли 28 загальнонаціональних - це не ринок.

4. Пересічний українець ніколи не парився, що 25 років він платив на державне ТБ, а йому звідти гнали пургу, джинсу чи не показували майдани. Як чласне і не парився кого обирав - обирав юлінутисячу, красівого мужчину, вилоносних знавців землі, естети блін. Зате за 2 роки становлення суспільного, досвіду якого в нас немає, бо його не можна скопіювати, я бачу регулярні хейти з будь-якої помилки. Затупив дизайнер - зрада, затупили випускові - зрада, при чому винуват лічно Аласанія. Я так думаю, свою 2-річну дитину ви б'єте ногами так само. Напісяв на підлогу - день побиття, поламав щось, кинув в карцер. Звучить дико? Ви це робите з суспільним. Своїм небажанням зрозуміти, що до чого і агресією. Своєю падучістю на скандали і зраду і постановкою своїх уявлень за істину в останній інстанції. Тільки таких тисячі, і вгодити всім неможливо апріорі. При тому, коли треба йти і робити, вас немає. Бо звісно, це ж відповідальність, малі гроші, і нікому не хочеться стати об'єктом того, на кого ви ще вчора самі нападали.

5. У нас немає культури врядування, коли ти не лише крутий/а чувак чи чувіха з корочкою, а коли ти пішов на посаду, де на кону твоя репутація. Власне і репутація в цій країні ще вартує мало чого.

6. Політики vs суспільне, це як бабуся ленінська стипендіатка намагається врубитися в те, що робить її онук і замість навчання на онлайн курсах, намагається впарити підручник року так 1984-го. При чому робить це агресивно і з погрозами.

7. Пересічний українець, як і частина політиків досі не розуміє, що суспільне - це по факту неприбуткова корпорація з 4 тисячами людей по всій Україні і з 50 каналами мовлення. Це не один ЮаПерший, це 50 теле і радіо каналів. Тільки старт суспільного почався не на позначці нуль, а десь так мінус 30 мільонів євро.

8. Політик не розуміє або за звичкою думає, що поміняє партію якщо що, і що він опиниться в опозиції. Саме тому є намагання юзати суспільне для піару. Але наступить день, коли перебігання стане моветоном І саме тоді єдиний хто має давати голос - суспільне. Але його не буде, бо ви його ще не створеного знищуєте. А те, до чого призвели хотєлкі наших політиків - дивіться на Польщу, де журналістів колишнього суспільного мовлення тепер звинувачують в підбуренні до вбивства мера Ґданьська. Ми дуже недалекі до такої перспективи.

9. Президент має зрозуміти, що суспільне вигідне і йому. Бо реформи в Україні ідуть, але належно їх показувати і висвітлювати має суспільне. Бо якщо довіра до каналу є, тоді і буде довіра до того, що він показує і довіра до змін. Досить вірити в силу державного, воно не працює більше.

10. Суспільство має розуміти, що захист і розвиток суспільного - це прямий обов'язок громадянина, як і відповідально голосувати на виборах, не смітити на вулицях і робити інші речі, які належить робити громадянину, а не обивателю.

11. Патерналізм. Вам ніхто в цьому житті нічого не винен. Ніхто не має займатися вашим життям і добробутом. Публічні послуги ви отримуєте в тому обсязі і якості, скільки ви сплатили податків. З розрахунку на всі 50 каналів суспільного і кожного громадянина ви платите 23 гривні на рік, тобто 50 копійок на канал, а загалом - менше вартості чашки лате. Британець платить більше 154 фунтів, тобто 5540 грн на рік. Тому в Британії BBC, а UA: Суспільне мовлення шукає гранти, бо техніка і там і там коштує однаково. Тільки на BBC вона є, а в регіонах бува ще на VHS знімають. 

Ігор Розкладай, 3 лютого 2019 року, Facebook.

 • «Кандиди», «кандиди»...

  «Латинсько-український словник» (що може бути далі від виборів!) подає значення слова... candidus, a, um — білосніжний, блискучий, осяйний, чистий, ясний. >>

 • Україна в небезпецi,

  «Калигула, Кай, третий римский император (37-41). Сума­сбродный деспот, возведенный на престол войсками. Желая уничтожить сенат, призрачный остаток учреждений республиканского Рима, возвел в сенаторы своего коня. Был убит». >>

 • 5 років тому під Слов'янськом убито капітана СБУ Геннадія Біліченка

  П'ять років минуло з тих пір, як під Слов'янському пострілами із засідки був убитий капітан СБУ Геннадій Біліченко. Людина, який мав наказ "не відповідати на провокації". Убивши Геннадія, Гіркін сказав в перехопленій телефонній розмові, яку почула вся Україна: "покришили когось великого". >>

 • Що буде, якщо все-таки переможе Зеленський

  Ви запитаєте, "а чому Зеленський не може робити те, що робить Порошенко?”. Не може, бо не дуже розумний і не має здібностей – це зрозуміло кожному, хто слухав його виступи без сценарію. Не може, бо він “малорос”, який не любить Україну і мріє “повернути все як було” >>

 • Зеленський, Пінчук і Путін: «брати-близнюки»

  Зеленський підтримав офіційну позицію держави, що Крим належить Україні. Однак він ніяким чином не пояснив, як планує повертати контроль України над ним. Зеленський, зокрема, зазначив, що "Крим повернеться після зміни правлячого режиму в Росії". >>