Не буде з хама пана

15:18, 23.01.2019

«Сон розуму породжує чудовиськ».
Френсіс Бекон
Буремні засідання Верховної Ради надто часто нагадують чи то цирк, чи то шоу, та я не про політику. Я про мораль. Зупинюсь на двох подіях, які мали місце під куполом вищого законодавчого органу.
 
Епізод перший. Кореспондент зафільмував, як депутат Барна кнопкодавить під час голосування. Коли в перерві той звернувся до депутата, вимагаючи пояснення такому його вчинку, то замість роз’яснень почув від нього нецензурну лайку.
 
Будь це в іншому місці, то колишній учитель отримав би по пиці, незважаючи на недоторканність, але ж це — кулуари самої Верховної Ради!
 
Та річ не в цьому. Барна голосував не у вакуумі — поруч були його «партайгеноссе». І що? А нічого. Ніхто з них навіть бровою не повів.
 
Отже: кнопкодавство є одним із засобів, яким користується ця фракція, щоб отримати потрібний результат при голосуванні.
 
Висновок: політичне шулерство і наплювацьке ставлення до простих людей (бо ж кореспондент не є «недоторканним») — одна з ознак, притаманних фракції, членом якої є пан Барна.
 
До речі, депутат Барна після цього ганебного епізоду був запрошений на один «дуже демократичний» канал телебачення, де просторікував про свою турботу про українців.
 
Епізод другий. Під час дебатів у ВР про введення воєнного стану депутат фракції шановної Юлії Тимошенко обізвав першого заступника Голови парламенту лайливим словом.
 
Правда, після обурення депутатів він усе-таки вибачився, але слово не горобець: вилетить — не піймаєш. І не подумав цей «мужчина», що передачу засідання ВР по телевізору дивляться жінки, діти, в тому числі й діти тієї жінки, яку він образив.
 
Юлія Володимирівна у своїх виступах часто говорить про свободу слова, толерантність, любов до ближнього, та після такого ганебного вчинку члена її фракції пана Власенка щось не віриться у щирість її слів. Не знаю, як пані Тимошенко збирається керувати країною на посту Президента, якщо у своїй, не такій уже й чисельній, фракції не може навести лад.
 
Насамкінець для всіх недоторканних процитую нашого славного поета-байкаря Леоніда Глібова:
 
«Давно на світі ходить рада,
Що гріх пишатися і других зневажать.
А треба пам’ятать:
Хто вище злізе — дужче пада».
 
Ну а нам, смиренним виборцям, яких дехто зневажливо називає «електорат», треба пам’ятати, що не той достойник і державник, хто вважає нас бидлом, а той, хто повсюдно і повсякчас дбає про наш добробут і процвітання України. 
Володимир КАЇРА
с. Темрюк, Нікольський район, Донецька область

 • Страшне в Одесі

  Страшне в Одесі. Загинуло 8 людей (за попередніми даними) в готелі Токіо Стар. Згоріли в пожежі >>

 • Ще не вмерла Україна

  Я чую знову і знову, що тому чи іншому моєму співгромадянинові не подобається наш національний гімн. А ви знаєте, що "кумір міліонов" таки поміняє і гімн, і прапор. Поміняє не з великої любові до прапору і гімну, а тому щоб продемонструвати всьму світові, що в Україні немає святинь, немає констант >>

 • Звільнення Безсмертного - це тактика малих поступок агресору

  Звільнення Романа Безсмертного відбулося через подачу ним об’єктивної актуальної ситуації на Донбасі. Вирішальною підставою для відставки, на мою думку, стала його заява про те, що після загибелі поблизу Маріуполя чотирьох морських піхотинців, Україні слід призупинити участь у мінському форматі >>

 • Про війну громадянську і не громадянську

  В Україні не громадянська війна хоча б тому, що в наших ворогів немає ніякого альтернативного образу України. Більше того, вони взагалі не визнають існування українців як окремої нації, вважаючи Україну штучним утворенням, відірваним підступними австро-угро-англо-саксами, поляками, німцями та іншими >>

 • Мудрістю і не пахне

  Без реалізації національної ідеї на основі поезії-вчення Тараса Шевченка повноцінну, самодостатню державу ми не побудуємо, не відбудеться справжнє національне відродження. >>