Дуже і дуже розчаровуюче

18:05, 15.12.2016

Рішення Європарламенту вкотре перенести розгляд рішення про безвіз для України - з лютого на квітень.

Ця ситуація не залишає сумніву, що у випадку з Україною мова йде не про бюрократичні процедури в рамках європейських інституцій, а відсутність політичної волі прийняти остаточне рішення.

Здається, цього разу мова йде про бажання "завершити процедуру" після президентських виборів у Франції.

Але враховуючи той факт, що в плані зміни підходів до відносин з Росією підсумки президентських виборів у Франції виглядають вирішеними, то...

То пізніше виникне питання, а як Російська Федерація зреагує на запровадження безвізу для України, і чи не варто "українське безвізове питання" вирішити одночасно з російським? Або інше питання. І процедура розтягнеться до безкінечності.

Журналісти запитують, а що ж буде з громадською думкою в Україні щодо європейської інтеграції?

Мені чомусь здається, що після викиду справедливої злості, зневаги і роздратування на адресу Європи, українське колективне свідоме і несвідоме швидко повернеться до розуміння, що "Європа" - це не лише географія чи там європейська бюрократія і набір країн.

Європейська інтеграція для України - це запровадження у всіх сферах суспільного життя принципів і норм, які, якими б розчаровуючими для нас сьогодні не були б європейські політики та бюрократи, все ж таки на кілька порядків вищі кращі передові за більшість аналогічних українських принципів та норм.

А про вступ до ЄС нині точно не йдеться, тому і соціологія на підтримку цього сьогодні особливого значення не має.

Європейська інтеграція як напрям розвитку залишиться, з моєї точки зору, безальтернативним. А ось форми цієї інтеграції - не кажучи про темпи - можуть бути дуже різними.

Зрештою, неспроможність європейської політики виконувати зобов'язання перед Україною знімає з нас обов'язок виконувати невигідні для нас зобов'язання перед ЄС.

Потрібно вчитися бути національно-егоїстичними і впертими з будь-яким міжнародним партнером, а не лише ворогом - Росією.

Як повідомляла "УМ", у четвер Європарламент переніс вирішення питання безвізу для України з лютого на квітень.

  • Україна ризикує опинитися на два покоління у сірій буферній зоні

    Багато пишуть про ймовірний розмін між Європою та Росією: повернення Росії в ПАРЄ на можливе звільнення наших в’язнів. Зрада Європи нам всім болить. Але не ведіться на це. Не шукайте такого роду "логічних" виправдань. Тим більше, всі чули, що казав російський президент в японській Осаці. >>

  • 10 тез за результатами ПАРЄ

    Герої проекту "Повернення" на кожному кроці розказуватимуть, що вони просто хотіли зробити Раду Європи сильнішою та ефективнішою і захистити права простих росіян, але злі українці та їхні друзі їм завадили. Утім, наші опоненти можуть і перемогти. Сили для цього задіяні неспівмірні з нашими. >>