Атаковано нафтотермінал у Петербурзі та порт у Ленінградській області

09:03, 04.07.2026
Атаковано нафтотермінал у Петербурзі та порт у Ленінградській області

У Росії повідомили про удари по нафтовому терміналу в Петербурзі та вибухи в кількох регіонах.

Про атаку на порт «Висоцьк» у Ленінградській області заявили в росії. OSINT-проєкти також писали про ураження нафтового термінала у Санкт-Петербурзі в ніч проти 4 липня.

 

Як інформує УМ, про атаку на порт 4 липня повідомив губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко у Телеграм.

 

За його словами, уночі над регіоном було збито 67 безпілотників. Станом на 8-му ранку протиповітряна оборона регіону продовжувала працювати.

 

Падіння уламків, повідомив Дрозденко, зафіксували в районі порту «Висоцьк». Його називають одним із ключових російських портів у східній частині Балтійського моря.

 

Окрім того, OSINT-проєкти, зокрема український Exilenova+ та російський Astra, писали про ураження «Петербурзького нафтового термінала» цієї ночі.

 

OSINT-аналіз Astra встановив, що пожежа виникла на території нафтового термінала, який розташований біля порту Санкт-Петербурга і використовується для перевалки нафти та нафтопродуктів між залізничним, трубопровідним і морським транспортом.

 

 

АТ "Петербурзький нафтовий термінал" - один із найбільших російських терміналів з перевалки нафтопродуктів у Балтійському регіоні та одна з найбільших стивідорних компаній Великого порту Санкт-Петербурга з пропускною спроможністю 10 млн тонн на рік.

 

Термінал розташований на території 4-го району Великого порту Санкт-Петербурга. Він забезпечує високотехнологічний процес прийому нафтопродуктів, що надходять залізницею, річкою та автотранспортом, і відвантаження нафтопродуктів на автотранспорт, а також на морські та бункерувальні судна.

 

Загалом російське Міноборони відзвітувало про збиття 389 українських дронів у ніч проти 4 липня.

 

Як повідомляла УМ, в Криму уражено 10 енкргообєктів, винищувачі й аеродромні ангари.