Ліна Костенко завершує історичний роман про часи Гетьманщини
Видатка українська письменниця Ліна Костенко працює над новим історичним романом, що стосуватиметься періоду Гетьманщини. >>
(Фото: Телеграм Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими)
У суботу, 14 червня, відбувся четвертий обмін полоненими за тиждень – в Україну повернулися військові та бійці системи МВС.
Як інформує УМ, про це 14 червня повідомив президент Володимир Зеленський у Телеграм.
"Продовжуємо забирати наших людей із російського полону. Це вже четвертий обмін за тиждень.
Серед хлопців, які повернулись в Україну, багато тих, хто був у полоні ще з 2022 року. Воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту", - написав Зеленський.
У свою чергу Коордштаб оприлюднив деталі обміну.
Обміняні – важкохворі, тяжкопоранені та молоді до 25 років. Більшість визволених – офіцери.
На рідну землю повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також Державної прикордонної служби, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту, які воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.
Нагадаємо, що на перемовинах у Стамбулі 2 червня Україна та РФ домовились про повернення "6000 на 6000" тіл загиблих солдатів. Українська та російська делегації домовились також про обмін "всіх на всіх" важкопоранених і молодих військовослужбовців віком від 18 до 25 років.
9 червня стартував 66-ий обмін військовополоненими. В Україну з Росії повернулася перша група звільнених військовослужбовців віком до 25 років.
10 червня Україна повернула з російської неволі групу захисників, які зазнали важких поранень та мають серйозні проблеми зі здоров’ям.
11 червня за результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 1 212 полеглих захисників.
Коордштаб наголошував: з міркувань безпеки операції точна кількість звільнених осіб буде оголошена після завершення процесу обміну.
Як повідомляла УМ, овідбувся обмін полоненими й тілами загиблих - відтерміновується.
Видатка українська письменниця Ліна Костенко працює над новим історичним романом, що стосуватиметься періоду Гетьманщини. >>
Колишнього найманця російської приватної військової компанії «Вагнер», який просив про притулок,затримано на території Фінляндії. >>
У Києві Шевченківський райсуд застосував спеціальну конфіскацію, стягнувши в дохід держави 2,6 млрд грн компанії, яка діяла в Україні під брендом онлайн-казино «PIN-UP». >>
Наприкінці липня перші одиниці далекобійного озброєння, яке профінансував Берлін, мають поставити в Україну. >>
Президент Володимир Зеленський повідомив, що в ніч на 12 ипня росія била від Харківщини та Сумщини до Львівщини та Буковини - запустила 26 крилатих ракет і 597 дронів,. >>
Офіційно змінив спортивне громадянство з українського на хорватське 11 липня гімнаст Ілля Ковтун, який на Олімпіаді 2024 року виборов срібну медаль для України. >>