Заокеанська допомога: Японія «втручатиметься» в розвідувальну підтримку України
На випадок, якщо Вашингтон знову перерве розвідувальну допомогу, Україна хоче стати незалежною від Сполучених Штатів Америки. >>
Сьогодні ще один день, коли Україна повертає своїх - 175 наших захисників звільнено з російського полону. Відбувся один з найбільших обмінів. (Фото: Телеграм Zelenskiy / Official)
Україна в рамках обміну з російською стороною повернула з полону в середу, 19 березня, 175 своїх оборонців, ще 22 захисники повертаються додому в рамках заходів поза обмінами.
Як інформує УМ, про це 19 березня повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram.
"Сьогодні ще один день, коли Україна повертає своїх. 175 наших захисників звільнено з російського полону.
Ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами.
Серед них важкопоранені та воїни, яких Росія переслідувала за вигадані злочини. Усім невідкладно буде надана необхідна медична та психологічна допомога.
Це один із найбільших обмінів. Повертаються наші солдати, сержанти та офіцери.
Воїни, які боролися за нашу свободу в лавах Збройних Сил, ВМС, Нацгвардії, Сил територіальної оборони та прикордонної служби. Захищали Україну на різних напрямках – у Маріуполі, на "Азовсталі", на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, а також Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині", - написав президент України.
Він подякував команді, яка займається пошуком українських полонених та обмінами, за цю важливу роботу, за результати, які дають надію.
«І ми вдячні всім нашим партнерам, особливо Об'єднаним Арабським Еміратам, за те, що сьогоднішній обмін став можливим. Україна пам’ятає кожного й кожну з наших героїв, і ми обов’язково повернемо всіх наших людей додому», - зауважив глава держави.
Нагадаємо, що 18 березня під час брифінгу Президент України Володимир Зеленський заявив, що обмін полоненими у форматі 175 на 175, який запропонувала російська сторона під час телефонної розмови Трампа і Путіна, готувався заздалегідь.
5 лютого в Україну у рамках обміну з Росією полоненими повернулись 150 захисників, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський.
31 грудня 2024 року в результаті обміну додому повернулись 187 українських військових та двоє цивільних.
Як повідомляла УМ, полонені учасники руху опору зможуть отримати статус УБД.
На випадок, якщо Вашингтон знову перерве розвідувальну допомогу, Україна хоче стати незалежною від Сполучених Штатів Америки. >>
Українська авіація нанесла успішний удар по місцю, з якого здійснювався запуск ударних дронів ворога у Курській області рф. >>
Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ розпочали підготовку до впровадження військової версії автоматизованої системи управління оборонними ресурсами – SAPDefence & Security, що використовується більшістю армій НАТО. >>
Чотирьом підліткам, які 18 квітня побили військовослужбовця Нацгвардії у київському Гідропарку, оголосили підозру в хуліганстві, вчиненому групою осіб. Їм загрожує до 4 років позбавлення волі. >>
У широкий прокат із 29 травня повертається культова українська стрічка «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова - на великі екрани вийде її оновлена версія. >>
В Україні демографічна ситуація завжди була погана, але під час війни вона тим паче не може бути доброю, оскільки скорочується народжуваність і підвищується смертність. >>