Заокеанська допомога: Японія «втручатиметься» в розвідувальну підтримку України
На випадок, якщо Вашингтон знову перерве розвідувальну допомогу, Україна хоче стати незалежною від Сполучених Штатів Америки. >>
путін не відмовився від наміру загарбати всю Україну.
Відновити постачання в Україну високоточних планерних бомб GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb), модернізованих для протидії російським засобам радіоелектронної боротьби - готові Сполучені Штати.
Як інформує УМ, про це повідомило агентство Reuters із посиланням на двох співрозмовників, знайомих із ситуацією
Джерела видання повідомляють, що повернення GLSDB на поле бою може відбутися вже найближчими днями, оскільки їхні запаси вже перебувають в Європі. Востаннє українські військові застосовували її кілька місяців тому.
Попередні GLSDB, які Україна отримала раніше, виявилися вразливими до російських систем радіоелектронної боротьби, що не дозволило їм ефективно вражати цілі. У зв’язку з цим протягом останніх тижнів відбулося 19 випробувальних запусків модернізованих версій, покликаних підвищити їхню стійкість до засобів глушіння.
GLSDB – це високоточні керовані боєприпаси з радіусом дії 100 миль (161 км), які поєднують у собі авіаційну бомбу GBU-39 та ракетний двигун M26. Вони дозволяють Україні завдавати ударів по російських логістичних центрах і складах боєприпасів за межами лінії фронту.
Ці боєприпаси закуповувалися за часів адміністрації колишнього президента США Джо Байдена в межах Ініціативи з надання безпекової допомоги Україні (Security Assistance Initiative).
Дещо раніше американське інформагентство Associated Press, посилаючись на американського чиновника та українського депутата, повідомило, що в Україні, ймовірно, вже закінчилися усі далекобійні балістичні ракети ATACMS. Американський урядовець повідомив, що загалом США надали Україні менше 40 таких ракет, і що вони закінчилися в Україні наприкінці січня.
У свою чергу американська розвідка вважає, що глава Росії Володимир Путін не відступив від свого бажання контролювати Україну на тлі намагань адміністрації Трампа зупинити російсько-українську війну.
Про це повідомило видання The Washington Post, яке спілкувалося з людьми, знайомими з засекреченими доповідями розвідки США
Доповіді американської розвідки, в тому числі опубліковані на початку цього місяця, ставлять під сумнів, що Путін готовий припинити війну проти України.
В одній із секретних оцінок, поширених серед членів адміністрації Трампа, датованій 6 березня, вказується, що глава Кремля, як раніше, сповнений рішучості отримати владу над Києвом.
Деякі нинішні та колишні американські посадовці заявили виданню, що Путін, навіть якщо й погодиться на тимчасове перемир'я, то використає його для відновлення і переозброєння своїх військ. Вони вважають, що Росія швидше за все порушить умови угоди, створивши провокацію, у якій звинуватить Україну.
Інші посадовці кажуть, що розвідка досить обережно оцінює те, на які умови миру може погодитися Путін. Але вони визнають, що немає жодних ознак того, що глава РФ відступив від своєї вимоги включити Україну в російську орбіту.
Не відомо, чи донесли інформацію зі звіту розвідки від 6 березня Трампу, але співрозмовник видання зазначив, що йдеться про такий тип інформації, який традиційно доводять до відома президента.
За словами іншого співрозмовника, деякі оцінки США щодо непоступливості Путіна, схоже, дратують Трампа. Трамп і його помічники в останні дні підняли питання про можливість введення нових жорстких санкцій проти Росії, якщо вона відмовиться погодитися припинити війну. Вони не уточнили, якими будуть ці санкції, хоча в середу Трамп сказав, що вони "можуть бути руйнівними".
Тим часом представник європейської розвідки, посилаючись на свіжі розвідувальні дані, заявив, що офіційні особи в Москві вважають, що Трамп слабкий, йому бракує базового набору принципів і він може бути відкритий для маніпуляцій.
Представник європейської розвідки заявив, що якщо буде досягнуто постійного припинення вогню, Москва, ймовірно, повернеться до "гібридних" або невійськових засобів підриву України, які вона використовувала до повномасштабного вторгнення в 2022 році.
Ці засоби включають економічний і дипломатичний примус, проникнення в українські еліти, ділові кола, служби безпеки і збройні сили, а також вплив через російську церкву в Україні, сказав посадовець.
"Вторгнення 2022 року сталося тому, що гібридні інструменти не принесли результатів", – сказав європейський посадовець.
Нагадаємо, що путін 13 березня обережно відреагував на пропозицію США про припинення вогню. Не відкидаючи її прямо, він натякнув, що Москва може висунути свої умови до будь-якої угоди.
Як повідомляла УМ, Трамп не продовжив санкційну лазівку для російських енергоносіїв.
На випадок, якщо Вашингтон знову перерве розвідувальну допомогу, Україна хоче стати незалежною від Сполучених Штатів Америки. >>
Українська авіація нанесла успішний удар по місцю, з якого здійснювався запуск ударних дронів ворога у Курській області рф. >>
Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ розпочали підготовку до впровадження військової версії автоматизованої системи управління оборонними ресурсами – SAPDefence & Security, що використовується більшістю армій НАТО. >>
У широкий прокат із 29 травня повертається культова українська стрічка «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова - на великі екрани вийде її оновлена версія. >>
В Україні демографічна ситуація завжди була погана, але під час війни вона тим паче не може бути доброю, оскільки скорочується народжуваність і підвищується смертність. >>
Полоненому австралійцю Оскару Дженкінсу, який воював на боці України як доброволець, росія висунула звинувачення. >>