Лякають міфічним «українським сценарієм», а реалізують «білоруський» - МЗС України про парламент Грузії
Триваючі порушення прав людини та застосування сили щодо мирних демонстрантів у Грузії - засуджує МЗС України. >>
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі повинен мати докази можливого фальсифікування парламентських виборів 2024 року, у зв'язку з чим, відповідно до встановленого закону порядку, була запрошена на допит до слідчого відомства 31 жовтня.
До прокуратури для надання свідчень у справі про ймовірні фальсифікації під час виборів у Грузії викликають Президентку Грузії Саломе Зурабішвілі.
Як інформує УМ, про це 30 жовтня повідомило "Эхо Кавказа".
Зазначається, що прокурори розпочали розслідування фактів можливого фальсифікування парламентських виборів після звернення Центральної виборчої комісії.
Правоохоронці вбачають у подіях ознаки злочину, передбаченого статтею 164 Кримінального кодексу країни – вплив на волевиявлення виборців та/або порушення таємниці голосування.
Вони стверджують, що "Зурабішвілі мала б мати докази можливого фальшування парламентських виборів", а тому її викликали на допит у слідче відомство 31 жовтня.
У прокуратурі Грузії обіцяють провести "всі необхідні слідчі та процесуальні дії, як зазначено у зверненні ЦВК, а також із метою вивчення фактів, озвучених президентом Грузії, представниками окремих політичних партій і спостережних місій".
"У рамках розслідування будуть допитані всі особи, які можуть мати інформацію про ймовірний злочинний факт", – акцентували у заяві.
Окрім того, правоохоронці розслідують численні правопорушення, виявлені у передвиборчий період та в день голосування.
Раніше Зурабішвілі звинуватила партію влади "Грузинська мрія" в застосуванні тактики й пропаганди російського штибу під час парламентських виборів 26 жовтня.
За підсумками парламентських виборів у Грузії, де офіційно перемогу здобула партія влади "Грузинська мрія", міжнародні спостерігачі звернули увагу на тиск і залякування виборців.
Опозиційні партії не визнають результати виборів, заявляючи, що "Грузинська мрія" їх "вкрала". Опозиціонери закликали до протестів.
Під час великого протесту у Тбілісі у понеділок грузинська опозиція озвучила вимоги, зокрема щодо повторних виборів.
Як повідомляла УМ, «Російська спецоперація»: яку загрозу нестиме визнання парламентських виборів у Грузії.
Триваючі порушення прав людини та застосування сили щодо мирних демонстрантів у Грузії - засуджує МЗС України. >>
У Києві в Печерському районі на Звіринці планують віддати під забудову цілий квартал памʼяток історії та архітектури. >>
У неділю, 1 грудня, Президент США Джо Байден оголосив, що помилував свого сина Гантера Байдена, якому цього місяця винесли вирок за злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та податковими правопорушеннями. >>
Верховна Рада України першого скликання 24 серпня 1991 року ухвалила Акт проголошення незалежності України та створення суверенної незалежної держави Україна, відновила тим самим тисячолітню державність Українського народу, втіливши його споконвічну мрію про самостійну державу, за яку віддавали своє >>
Нелегітимний парламент не зможе обрати нового президента, відповідно, інавгурація не відбудеться, тому її мандат продовжиться до обрання нового президента новим парламентом. >>
Грузинські силовики в ніч із 29 на 30 листопада розігнали мітингувальників, що зібралися на проспекті Руставелі в Тбілісі, застосовуючи силу та спецзасоби. Поліція затримала 107 протестувальників. >>