Україна в пріоритеті: США скасує замовлення інших країн на системи Patriot

14:19, 20.06.2024
Україна в пріоритеті: США скасує замовлення інших країн на системи Patriot

США перенаправлять замовлення інших країн на системи ППО Patriot на Україну. (Фото з відкритих джерел)

Закрити  всі відкриті замовлення на системи протиповітряної оборони Patriot і ракети до них планує уряд США – все це заради того , щоб перенаправити їх до України.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє Financial Times з посиланням на трьох людей, ознайомлених із цим рішенням.

 

За їхніми словами, про цей крок стало відомо ще тиждень тому, у четвер, після того, як президент США Джо Байден заявив під час саміту G7 у Італії, що підтримав зобовʼязання про постачання Україні додаткових систем ППО.

 

Ці зобовʼязання стосувалися, зокрема, ракетних батарей Patriot, які Київ просив у партнерів після чергового посилення ракетних і дронових атак Росії на українську енергосистему.

 

Байден сказав, що п’ять країн уже погодилися відправити Patriot та інші системи ППО в Україну, і що «іншим країнам, які очікують поставки американських систем, доведеться почекати, оскільки все, що у нас є, піде в Україну, доки її потреби не будуть задоволені». Американський президент додав, що Київ почне отримувати більше систем «відносно швидко». Двоє співрозмовників видання зазначили, що таке оголошення Байдена гарантує, що Україна отримає системи Patriot.

 

Польща, Румунія та Німеччина входять до числа європейських країн, які досі мають відкриті замовлення на системи Patriot. Іспанія також має відкрите замовлення на пускові установки Patriot, а коаліція країн НАТО в січні розмістила замовлення на тисячу ракет до Patriot.

 

Іспанія, Греція та Румунія мають на озброєнні Patriot але поки що не дозволяють перенаправити свої замовлення до України. Польща заявила, що її Patriot захищають інфраструктуру, яку використовують для доставок західної зброї через її кордон в Україну, і тому їх уже розгорнули.

 

Вироблені в США зенітні ракетні комплекси Patriot є найсучаснішим і найефективнішим на сьогодні американським засобом протиповітряної оборони. Patriot використовує передові ракети-перехоплювачі з повітря та високоефективні радіолокаційні системи. Нині це єдиний засіб протиповітряної оборони, який здатний збивати всі ракети. Наразі Україна має вже щонайменше чотири системи Patriot, надані США та Німеччиною.

 

Як повідомляла УМ, дешевше купити системи Patriot для України, ніж відновлювати ТЕС.